/  /  /  /  / Mocny start nowego MINI
MINI Clubman

MINI Clubman

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Mocny start nowego MINI

MINI|
null
© MINI
nullnullnullnull

MINI Clubman osiąga wielką popularność wśród brytyjskich klientów, przyczyniając się do osiągnięcia rekordowej dla listopada liczby rejestracji przypadających na tą markę.

Kliknij, aby powiększyćBędący w sprzedaży na rynku brytyjskim od niecałego miesiąca model MINI Clubman osiąga wielką popularność wśród tamtejszych klientów, przyczyniając się do osiągnięcia rekordowej dla listopada liczby rejestracji przypadających na tą markę (4 104 egzemplarze).

Liczba przyjętych zamówień na MINI Clubman wyniosła prawie 3 tys. sztuk.

W wielu brytyjskich salonach szybko sprzedano klientom wszystkie dostępne na stoku egzemplarze, co oznacza, że nowe zamówienia będą zrealizowane dopiero w pierwszym roku.

W MINI Clubman uwagę przykuwa od razu innowacyjna koncepcja drzwi. To wyjątkowe auto pięciodrzwiowe: oprócz drzwi kierowcy i pasażera samochód wyposażony jest w dodatkowe drzwi po prawej stronie i podwójne dzielone drzwi z tyłu. Podwójne drzwi są nowoczesną interpretacją autentycznego detalu klasycznego pierwowzoru auta.

Dodatkowe drzwi po prawej stronie zwane Clubdoor i otwierane w odwrotną stronę, zapewniają wygodny dostęp do siedzeń tylnych i witają pasażerów nieodpartym urokiem. Ze względów bezpieczeństwa dodatkowe drzwi można otworzyć tylko przy otwartych drzwiach przednich, co ma też pozytywny wpływ na ich wygląd. Drzwi Clubdoor nie mają bowiem zewnętrznej klamki i harmonijnie, niemal niewidocznie, komponują się z karoserią MINI Clubman.

Kliknij, aby powiększyćDrzwi tylne z zawiasami zewnętrznymi otwierają się na boki i pozwalają na komfortowy załadunek dużych zakupów czy sprzętu sportowego. Chociaż MINI Clubman może mieć alternatywnie cztery lub pięć miejsc, a pasażerowie na tylnych siedzeniach mają sporo przestrzeni na nogi, to nawet przy postawionych oparciach siedzeń tylnych bagażnik ma całkiem sporą pojemność wynoszącą 260 litrów. Składane częściowo lub całkowicie siedzenia tylne, w opcjonalnej wersji całkowicie płaska powierzchnia załadunkowa oraz spora wysokość przestrzeni bagażowej czyni MINI Clubman jeszcze bardziej wszechstronnym. Kierowca Clubmana ma dzięki temu więcej swobody i możliwość spontanicznej reakcji na różne potrzeby transportowe. Na życzenie oferowana jest siatka bezpieczeństwa oddzielająca przestrzeń ładunkową od osobowej. Aby zapewnić zawsze dobrą widoczność z tyłu, tylne drzwi wyposażone są w oddzielne wycieraczki.

Kliknij, aby powiększyćDzielone drzwi tylne w MINI Clubman przywołują na myśl słynnych „przodków”: Austina Mini Countryman, Morrisa Mini Traveller i Mini Clubman Estate, które cieszyły się popularnością w latach 1960-1982. Klasyczne modele są dla MINI Clubman źródłem inspiracji, jednak wszystkie szczegóły odpowiadają koncepcji samochodu ma miarę XXI wieku. Jak duży potencjał tkwi w nowoczesnej interpretacji tego gatunku aut w imponujący sposób udowodniły już cztery warianty studyjne Clubmana. Najważniejsze elementy tych samochodów koncepcyjnych znajdują teraz zastosowanie w seryjnej produkcji MINI Clubman.

Również stylistyka MINI Clubman jest reminiscencją tradycyjnych pierwowzorów. Mamy tu hołd złożony niepowtarzalnym cechom stylistycznym wyrażający się w nowoczesnym przeniesieniu form i funkcjonalności na MINI Clubman. Tam, gdzie kiedyś z tyłu lśniło drewniane obramowanie i leżące na wierzchu zawiasy, dziś aerodynamiczne powierzchnie drzwi zlewają się harmonijnie ze słupkami C. Ich kolorystyka stanowi odniesienie do klasycznego wyglądu tyłu. Słupki C oraz zderzak MINI Clubman podkreślone są optycznie przez kontrastujący lakier, tworząc charakterystyczne obramowanie drzwi. Kolorystyka obramowania tylnych drzwi odpowiada przy tym zawsze lakierowi dachu, który w MINI Clubman utrzymany jest standardowo w kontrastującym z karoserią kolorze srebrnym lub czarnym. Na życzenie dach MINI Clubman może być również polakierowany w kolorze karoserii. W tym przypadku tylko słupki C wraz z górną częścią zderzaka utrzymane są w kontrastującym kolorze srebrnym lub czarnym, tak że charakterystyczny wygląd obramowania tylnych drzwi występuje we wszystkich modelach MINI Clubman.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - MINI Clubman