/  /  /  /  / MINI One Clubman
MINI Clubman

MINI Clubman

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

MINI One Clubman

MINI|
null
© MINI
null

Podczas marcowej wystawy branżowej Genewa 2009 światło dzienne ujrzy wersja MINI One Clubman. Samochód pojawi się w sprzedaży niedługo potem, oferując klientom możliwość sprytnego połączenia większej radości z jazdy i zredukowanego zużycia paliwa.

MINI One Clubman będzie standardowo wyposażony w nowoczesne komponenty peryferyjne silnika, które pozwalają na oszczędniejsze zużycie paliwa, zwiększając jednocześnie radość z jazdy:
- system Brake Energy Regeneration
- automatyczna funkcja włączania i wyłączania silnika
- wskaźnik zmiany biegów.

Inteligentny system zarządzania energią Brake Energy Regeneration pozwala na przekształcenie mocy pierwotnej silnika w siłę napędu, przy czym prąd dla instalacji elektrycznej pojazdu wytwarzany jest wyłącznie podczas toczenia się lub wyhamowania pojazdu. W tym celu w fazie napędzania pojazdu alternator jest automatycznie odłączany. Moc generowana w tradycyjnym pojeździe idzie tu zatem w parze z jeszcze lepszym przyspieszeniem. Oczywiście zasilanie elektryczne jest stale pod kontrolą: gdy tylko MINI wchodzi w fazę toczenia lub hamowania, następuje ponowne uruchomienie alternatora.

Co więcej, inteligentny system zarządzania energią nieustannie monitoruje poziom naładowania akumulatora. Określone fazy regeneracji, sprecyzowane minimalne obciążenie oraz wykorzystanie nowoczesnej generacji akumulatora AGM (Absorbent Glass Mat) daje gwarancję maksymalnej trwałości użytkowej akumulatora. System odzyskiwania energii hamowania pozwala zredukować zużycie paliwa nowego MINI i poziomy emisji spalin niezależnie od stylu jazdy.

Pod maską MINI One Clubman pracować będzie znany z wersji hatchback czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,4 litra (95 KM).

Na rynku brytyjskim MINI One Clubman został wyceniony na 13 290 funtów. Tamtejsi klienci już mogą składać zamówienia na ten samochód.

Szefowie marki liczą na to, że dzięki One Clubman MINI będzie w stanie ustanowić w bieżącym roku nowy rekord sprzedaży. Przypomnijmy, że w zakończonym już 2008 firma wchodząca w skład Grupy BMW zwiększyła wolumen o 4,3% do 232 425 egzemplarzy.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - MINI Clubman