/  /  /  / ZAGADKA | Czy wszystkie MINI są z Wielkiej Brytanii?
MINI

MINI

Zmień
Mini to jeden z najpopularniejszych i najbardziej charakterystycznych modeli w historii motoryzacji. Produkowany od 1959 aż do 2000 roku przez marki takie jak m. in. Austin, czy Rover dorobił się wielkiej rzeszy fanów. Na fali niesłabnącej popularności tego małego pojazdu powstała w 2000 roku marka o tej samej nazwie, oferująca klientom nowoczesne wcielenia auta.
Dowiedz się więcej o marce
 

ZAGADKA | Czy wszystkie MINI są z Wielkiej Brytanii?

null
© MINI
null

Aktualnie w gamie brytyjskiej marki MINI mamy aż siedem różnych wersji modelowych. Wraz z rychłym debiutem MINI nowej generacji koncern planuje zwiększenie portfolio oferowanych samochodów stopniowo o kolejne pozycje, których ostatecznie może być nawet 10.

W aktualnej gamie marki MINI wszystkie modele trafiające do europejskich, a więc również i do polskich klientów pochodzą z produkcji brytyjskiej, poza dwoma następującymi wyjątkami:

- MINI Paceman
- MINI Countryman

Oba wymienione wyżej modele MINI produkowane są w ramach umowy licencyjnej w zakładach Magna Steyr w austriackim Grazu. Według danych za cały rok ubiegły, MINI Countryman był drugim w kolejności najpopularniejszym modelem w całej gamie marki, notując wynik nieco ponad 102 000 sprzedanych egzemplarzy (+14,9%), co stanowi prawie 34% łącznej sprzedaży marki.

W ramach planowanej ekspansji marki MINI i chęci zapewnienia wystarczających mocy produkcyjnych zgodnie z rosnącą sprzedażą, w roku przyszłym planuje się umieścić część produkcji MINI w Holandii.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama