/  /  /  / W Polsce polubili nowego Actrosa
Mercedes

Mercedes

Zmień
Mercedes to jedna z najbardziej znanych niemieckich firm motoryzacyjnych. Należąca do koncernu Daimler marka, z siedzibą w Stuttgardzie, słynie przede wszystkim z wytwarzania samochodów osobowych zaliczanych do segmentu premium, choć w swojej ofercie ma również samochody dostawcze, ciężarowe oraz autobusy.
Dowiedz się więcej o marce
 

W Polsce polubili nowego Actrosa

Mercedes-Benz|
null
© Mercedes-Benz
null

Jak informuje generalny importer, na polskim rynku sprzedano już łącznie ponad 2 300 egzemplarzy modelu Mercedes Actros nowej generacji. To czyni Polskę jednym z ważniejszych rynków zbytu dla Actrosa.

W sumie od chwili premiery nowego Actrosa pod koniec 2011 roku do klientów trafiło już ponad 30 000 samochodów. Niektóre z nich zdążyły przejechać w tym czasie 600 000 kilometrów, a nawet więcej. Rezultat: nowe, wyśrubowane standardy w zakresie zużycia paliwa i całkowitych kosztów posiadania (TCO).

Nawet wariant Euro VI, mimo zastosowania wyrafinowanej technologii oczyszczania spalin, uzyskał w jeździe testowej Record Run, zorganizowanej przez Daimlera pod okiem specjalistów z DEKRY, o 4,5% niższe zużycie paliwa od Actrosa poprzedniej generacji.
 
W badaniach konsumenckich nabywcy wersji Euro VI z dwunastu europejskich krajów zgłosili oszczędności sięgające od 5 do 15%, zależnie od trybu eksploatacji. Odnotowano także znaczące obniżenie zapotrzebowania na czynnik AdBlue (do 40%).

Obecnie po europejskich drogach porusza się już ponad 11 000 sztuk Actrosa Euro VI. Ich udział w liczbie zamówień stale rośnie: w Niemczech od wiosny bieżącego roku utrzymuje się na poziomie około 80%.

Zaawansowany układ kontroli spalin bazuje na technologii sprawdzonej na dystansie ponad 25 mld kilometrów w USA; tamtejsze ciężarówki Daimlera są w nią wyposażane od ponad 4 lat.

"Z pełną świadomością wybraliśmy normę Euro VI. To obecnie najbardziej zaawansowany etap rozwoju silników - podkreśla Rudiger Elflein, szef niemieckiej firmy transportowej Elflein Spedition & Transport GmbH.

"Pojazdy Euro VI użytkujemy od 2012 roku. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni ich apetytem na paliwo: nowy Actrosa zużywa o około 8% mniej oleju napędowego od modelu poprzedniej generacji, a przy okazji jest wygodniejszy niż kiedykolwiek. To atrakcyjne miejsce pracy dla naszych kierowców".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Mercedes

Reklama