/  /  /  / Trwa kompaktowa ofensywa Mercedesa
Mercedes

Mercedes

Zmień
Mercedes to jedna z najbardziej znanych niemieckich firm motoryzacyjnych. Należąca do koncernu Daimler marka, z siedzibą w Stuttgardzie, słynie przede wszystkim z wytwarzania samochodów osobowych zaliczanych do segmentu premium, choć w swojej ofercie ma również samochody dostawcze, ciężarowe oraz autobusy.
Dowiedz się więcej o marce
 

Trwa kompaktowa ofensywa Mercedesa

Mercedes-Benz|
null
© Mercedes-Benz
null

Mercedes kontynuuje ofensywę w segmencie kompaktowych aut premium: podczas salonu samochodowego we Frankfurcie zaprezentował nowego SUV-a o nazwie GLA. Dostawy pierwszych egzemplarzy GLA do klientów rozpoczną się wiosną 2014.

GLA to czwarta z pięciu nowości w portfolio kompaktowych aut Mercedes-Benz, adresowanych do nowych grup klientów. Dla przykładu, mniej więcej co druga Klasa A pada wyborem posiadacza samochodu innej marki, a średnia wieku nabywców modelu jest o 10 lat niższa niż w przypadku poprzednika.

Wprowadzone już do oferty kompakty (Klasa A, Klasa B oraz CLA) spotkały się według zapewnień producenta z bardzo dobrym przyjęciem rynkowym: w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy bieżącego roku znalazły na całym świecie 267 467 klientów, czyli o 68,3% niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Wraz z wprowadzaniem modeli do oferty w kolejnych krajach marka Mercedes-Benz przewiduje dalsze wzrosty sprzedaży.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Mercedes

Reklama