/  /  /  / Przedsmak nowej Klasy S
Mercedes

Mercedes

Zmień
Mercedes to jedna z najbardziej znanych niemieckich firm motoryzacyjnych. Należąca do koncernu Daimler marka, z siedzibą w Stuttgardzie, słynie przede wszystkim z wytwarzania samochodów osobowych zaliczanych do segmentu premium, choć w swojej ofercie ma również samochody dostawcze, ciężarowe oraz autobusy.
Dowiedz się więcej o marce
 

Przedsmak nowej Klasy S

Mercedes-Benz|
null
© Mercedes-Benz
nullnullnull

Aesthetics S to zapowiedź designu luksusowej limuzyny Mercedes-Benz. Estetykę płaskorzeźby podkreśla pokaz w trzech aktach, wykorzystujący grę światła i cienia. Odbędzie się on podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu (27 września-14 października).

Od lat 30-tych topowe limuzyny Mercedes-Benz odgrywały wyjątkową rolę nie tylko w firmie, ale w motoryzacji w ogóle. Kolejne wcielenia Klasy S nie były wyłącznie najnowocześniejszym osiągnięciem technologii i designu. Były symbolem, wzorem do naśladowania dla innych aut.

"Charakterystyczne linie Klasy S od zawsze stanowiły ekspresję motoryzacyjnej kultury w interpretacji Mercedes-Benz. Nowa Klasa S będzie kontynuowała te tradycje, a jej rysy nadadzą oblicze naszej filozofii projektowania na najbliższe lata - wyjaśnia Gorden Wagener, szef designu Mercedes-Benz Cars.

Kształt rzeźby Aesthetics S w artystycznej formie podkreśla kluczowe linie nowej limuzyny, mocne i płynne. "Aesthetics S łączy zmysłowe kształty i dynamiczny styl - mówi Wagener.

Nowości wystawy Paryż 2012

Debiut płaskorzeźby podczas salonu samochodowego w Paryżu będzie połączony z pokazem świetlnym w trzech aktach. W ramach przedstawienia zaprezentowane zostaną także cztery generacje Klasy S: 189, 108, 126 oraz 221.

Nie po raz pierwszy Mercedes-Benz zapowiada design nowych modeli w formie dzieła sztuki. Wcześniej zaprezentowano już rzeźby Aesthetics No. 1 (2010 rok) oraz Aesthtics No. 2 i Aesthetics 125 (2011 rok).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Mercedes

Reklama