/  /  /  / Nowy Mercedes GLA i bezpieczeństwo
Mercedes

Mercedes

Zmień
Mercedes to jedna z najbardziej znanych niemieckich firm motoryzacyjnych. Należąca do koncernu Daimler marka, z siedzibą w Stuttgardzie, słynie przede wszystkim z wytwarzania samochodów osobowych zaliczanych do segmentu premium, choć w swojej ofercie ma również samochody dostawcze, ciężarowe oraz autobusy.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowy Mercedes GLA i bezpieczeństwo

Mercedes-Benz|
null
© Mercedes
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

W najnowszym modelu Mercedes GLA kierowca ma do dyspozycji liczne systemy wspomagające i ograniczające obciążenie człowieka. GLA jest czwartym z rodziny pięciu nowych samochodów kompaktowych spod znaku srebrnej gwiazdy.

Standardowe wyposażenie nowego SUV-a obejmuje m.in. układ monitorujący poziom zmęczenia Attention Assist oraz radarowy system Collision Prevention Assist z adaptacyjnym Brake Assist, który teraz pomaga uniknąć ewentualnej kolizji lub minimalizuje jej skutki już od prędkości 7 km/h.

W połączeniu z opcjonalnym tempomatem Distronic Plus funkcja ta (zwana Collision Prevention Assist Plus) może uruchomić hamulce nawet przy prędkościach sięgających 200 km/h, jeśli tylko wykryje zagrożenie zderzeniem, a kierowca nie podejmie samodzielnie odpowiedniej reakcji. Pozwala to ograniczyć skutki kolizji ze stojącymi lub poruszającymi się wolniej pojazdami.

System hamuje również po wykryciu stojących pojazdów przy prędkości do 30 km/h i chroni przed uderzeniami w tył poprzedzającego auta przy prędkości do 20 km/h.

Na życzenie kupującego GLA oferowany jest z pakietem śledzenia pasów ruchu Lane Tracking z systemami Blind Spot i Lane Keeping Assist oraz z układem Adaptive Highbeam Assist, przełączającym nocą światła drogowe na mijania i odwrotnie.

Natomiast opcjonalny asystent Active Parking Assist umożliwia automatyczne parkowanie równoległe oraz prostopadłe.

Zawsze w sieci
Na pokładzie GLA debiutuje najnowsza generacja multimediów wzbogacona o nowe funkcje, dodatkowe aplikacje i interfejs w nowym schemacie kolorystycznym. Koncepcja Digital Drive Style, która w połączeniu z zestawem Drive Kit Plus dla iPhone'a umożliwia bezprzewodową integrację smartfona z systemem multimedialnym pojazdu, obsługuje teraz sterowanie głosowe Siri i Glympse (dzielenie się swoją lokalizacją z wybranymi osobami w czasie rzeczywistym).

Dodatkowe funkcje obejmują m.in. dostęp do Facebooka i Twittera, radio internetowe, osobiste radio Aupeo! oraz zaawansowany system nawigacji firmy Garmin z internetową informacją drogową, wyszukiwaniem POI online w połączeniu ze Street View i trójwymiarowym widokiem map.

Także możliwości systemu multimedialnego Comand Online zostały rozszerzone. Jego najnowsza odsłona oferuje jeszcze lepszy, fotorealistyczny tryb wyświetlania map, dodatkowy profil Bluetooth (zapewniający np. dostęp do internetu za pośrednictwem iPhone'a), wyświetlanie obrazów w niedostępnych wcześniej formatach BMP i PNG oraz informację drogową przesyłaną w czasie rzeczywistym za pośrednictwem Live Traffic.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Mercedes

Reklama