/  /  /  / Nowa Klasa E teraz z przedłużonym rozstawem osi
Mercedes

Mercedes

Zmień
Mercedes to jedna z najbardziej znanych niemieckich firm motoryzacyjnych. Należąca do koncernu Daimler marka, z siedzibą w Stuttgardzie, słynie przede wszystkim z wytwarzania samochodów osobowych zaliczanych do segmentu premium, choć w swojej ofercie ma również samochody dostawcze, ciężarowe oraz autobusy.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowa Klasa E teraz z przedłużonym rozstawem osi

Mercedes-Benz|
null
© Mercedes-Benz
nullnullnull

Podczas salonu Auto China 2013 debiutuje przedłużana wersja nowej Klasy E. Zaprojektowany z myślą o chińskim rynku, Mercedes oferuje dodatkowe 14 cm na nogi dla pasażerów z tyłu. Do napędu limuzyny może służyć jeden z trzech benzynowych silników o mocy do 333 KM.

Przedłużana wersja Klasy E jeszcze lepiej spełnia oczekiwania nabywców z Państwa Środka. Jej nadwozie mierzy 5019 mm długości, a rozstaw osi wynosi 3014 mm, czyli o 140 mm więcej niż w przypadku standardowej Klasy E.

W efekcie pięcioosobowa limuzyna oferuje dodatkowe 14 cm na nogi dla osób podróżujących w drugim rzędzie siedzeń. Na specjalne życzenie fotel przedniego pasażera może być sterowany elektrycznie z tylnej kanapy.

Podobnie jak standardowy wariant nowej Klasy E, tak i przedłużana odmiana będzie oferowana z dwiema wersjami przedniego pasa: z tradycyjną osłoną chłodnicy i gwiazdą na masce, a także z dynamicznie stylizowanym wlotem powietrza z centralnie umieszczoną gwiazdą w grillu oraz zderzakami, nakładkami progowymi i obręczami AMG (Sport Sedan).

Nowe przednie lampy, teraz skryte pod wspólnym kloszem, są standardowo wyposażone w LED-owe światła do jazdy dziennej i światła mijania.

Na życzenie dostępne są innowacyjne systemy wspomagające, m.in. Pre-Safe Brake (wykrywa przechodniów podczas jazdy z prędkością do 50 km/h) oraz aktywny tempomat Distronic Plus wraz z układem śledzenia poprzedzającego pojazdu Steering Assist.

Przedłużana Klasa E będzie oferowana w Chinach w trzech wersjach, zasilanych benzynowymi silnikami połączonymi z przekładniami automatycznymi:
• E 260 L: 4-cylindrowa jednostka o mocy 150 kW (204 KM)
• E 300 L: 6-cylindrowa jednostka o mocy 180 kW (245 KM)
• E 400 L: 6-cylindrowa jednostka o mocy 245 kW (333 KM)

W przyszłości do oferty dołączą kolejne odmiany, na przykład E 400 LHybrid, prezentowana na stoisku Mercedes-Benz w Szanghaju.

Nowa Klasa E w wersji z przedłużanym rozstawem osi będzie produkowana wyłącznie w Chinach.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Mercedes

Reklama