/  /  /  / Nowa Klasa A i trzecia zmiana produkcyjna
Mercedes

Mercedes

Zmień
Mercedes to jedna z najbardziej znanych niemieckich firm motoryzacyjnych. Należąca do koncernu Daimler marka, z siedzibą w Stuttgardzie, słynie przede wszystkim z wytwarzania samochodów osobowych zaliczanych do segmentu premium, choć w swojej ofercie ma również samochody dostawcze, ciężarowe oraz autobusy.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowa Klasa A i trzecia zmiana produkcyjna

null
© Mercedes-Benz
null

Od przyszłego tygodnia fabryka Daimler AG w niemieckim Rastatt wprowadzi trzecią zmianę produkcyjną na potrzeby nowego Mercedesa Klasy A. Od czerwca klienci złożyli już na to auto ponad 70 000 zamówień.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Dzięki dodatkowej zmianie produkcyjnej zatrudnienie w Rastatt zwiększy się o 500 osób.

Oznacza to, że moce produkcyjne dla nowej Klasy A, jakimi dysponuje fabryka w Niemczech, są całkowicie wykorzystane.

Aby móc jeszcze zwiększyć dostawy nowej Klasy A na rynek, szefowie Daimler AG zdecydowali, że nowy Mercedes Klasy A będzie też wytwarzany w Finlandii w ramach projektu realizowanego wspólnie z tamtejszą spółką Valmet Automotive Inc.

Planuje się, że w latach 2013-2016 produkcja Klasy A w fińskich zakładach Valmet Automotive przekroczy łącznie 100 000 egzemplarzy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Mercedes

Reklama