/  /  /  / Mercedesy dla fundacji Mateusza Kusznierewicza
Mercedes

Mercedes

Zmień
Mercedes to jedna z najbardziej znanych niemieckich firm motoryzacyjnych. Należąca do koncernu Daimler marka, z siedzibą w Stuttgardzie, słynie przede wszystkim z wytwarzania samochodów osobowych zaliczanych do segmentu premium, choć w swojej ofercie ma również samochody dostawcze, ciężarowe oraz autobusy.
Dowiedz się więcej o marce
 

Mercedesy dla fundacji Mateusza Kusznierewicza

MBPL|
null
© Mercedes-Benz
null

Od pierwszych ciepłych dni dzieci z pomorskich szkół podstawowych zdobywają wiedzę morską razem z Fundacją Navigare Mateusza Kusznierewicza. Organizacja programu edukacyjnego możliwa jest dzięki dwóm pojazdom: Vito oraz GLK, przekazanym przez Mercedes-Benz Polska.

Podczas Olimpijskiego Pikniku Żeglarskiego, odbywającego się 16 maja w Szkole Podstawowej nr 40 w Gdyni, prezes Mercedes-Benz Polska Niels Kowollik uroczyście przekazał kluczyki do dwóch pojazdów założycielowi fundacji, Mateuszowi Kusznierewiczowi.

Przekazane pojazdy to SUV Klasy GLK oraz van osobowy Vito. Oba samochody służyć będą pracownikom fundacji oraz biorącym udział w szkoleniach dzieciom do sprawnego przemieszczania się.

A jest gdzie jeździć. Fundacja polskiego medalisty olimpijskiego prowadzi Pomorski Program Edukacji Morskiej w całym województwie pomorskim. Jego założeniem jest promocja i rozbudzenie zainteresowań dzieci w tematyce morskiej oraz żeglarskiej. W ramach programu uczestnicy poznają teorię na zajęciach w szkołach, a także zdobędą umiejętności praktyczne na wodzie.

Mercedes-Benz stale wspiera polskie sporty wodne, czego najlepszym przykładem jest obecny na uroczystości Przemek Miarczyński (medalista olimpijski z Londynu oraz ambasador modelu Viano).

Firma aktywnie angażuje się również w rozwój edukacji, m.in. stale prowadząc klasy patronackie w ośmiu szkołach ponadgimnazjalnych z całej Polski.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Mercedes

Reklama