/  /  /  / Mercedes top marką motoryzacyjną miesięcznika Press
Mercedes

Mercedes

Zmień
Mercedes to jedna z najbardziej znanych niemieckich firm motoryzacyjnych. Należąca do koncernu Daimler marka, z siedzibą w Stuttgardzie, słynie przede wszystkim z wytwarzania samochodów osobowych zaliczanych do segmentu premium, choć w swojej ofercie ma również samochody dostawcze, ciężarowe oraz autobusy.
Dowiedz się więcej o marce
 

Mercedes top marką motoryzacyjną miesięcznika Press

MBPL|
null
© Mercedes-Benz
null

Mercedes-Benz zajął drugie miejsce w segmencie "motoryzacja" w tegorocznym, szóstym już badaniu Top Marka miesięcznika Press. Tym samym od 2011 roku Mercedes konsekwentnie poprawia swoją pozycję w tym rankingu. W pierwszej piątce jest jedynym reprezentantem, a tym samym liderem wśród marek premium.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Badanie Top Marka to największe opracowanie na temat wizerunku marek w prasie. W tegorocznym badaniu po raz pierwszy do analizy prasy zostały dołączone materiały internetowe.

Analiza dotyczy wizerunków marek najczęściej obecnych na łamach prasy od 1 lipca 2012 do 30 czerwca bieżącego roku.

Najczęściej opisywaną wśród branż w corocznym badaniu Top Marka jest branża motoryzacyjna. Na temat pięciu najlepszych marek w plebiscycie ukazało się prawie 60 000 publikacji, z czego 11 382 na temat Mercedes-Benz. Aż 99,54% z publikowanych materiałów miało wydźwięk pozytywny lub neutralny.

Tegoroczne zestawienie tylko potwierdza mocną pozycję marki Mercedes-Benz, która zanotowała kolejny awans o jedną pozycję względem zeszłorocznego rankingu (4. miejsce w 2011; 3. miejsce w 2012).

Marka ze srebrną gwiazdą zawdzięcza tak wysoką pozycję w rankingu Top Marka m.in. swoim samochodom kompaktowym i zaangażowaniu w sporty motorowe.

Według magazynu Press filarem sukcesu było wprowadzenie do sprzedaży modeli A i CLA oraz liczne publikacje na temat osiągnięć teamu Mercedes na torach Formuły 1.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Mercedes

Reklama