/  /  /  / Mercedes na Krakowskim Przedmieściu
Mercedes

Mercedes

Zmień
Mercedes to jedna z najbardziej znanych niemieckich firm motoryzacyjnych. Należąca do koncernu Daimler marka, z siedzibą w Stuttgardzie, słynie przede wszystkim z wytwarzania samochodów osobowych zaliczanych do segmentu premium, choć w swojej ofercie ma również samochody dostawcze, ciężarowe oraz autobusy.
Dowiedz się więcej o marce
 

Mercedes na Krakowskim Przedmieściu

MBPL|
null
© Mercedes-Benz
null

W połowie grudnia na słynnym Domu bez Kantów przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie zabłyśnie odnowiony neon Mercedes-Benz. Od powstania w 1991 roku stał się charakterystycznym elementem architektonicznym stolicy oraz symbolem polskiej transformacji po 1989.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W marcu 1991 roku, w samym centrum Warszawy Sobiesław Zasada oficjalnie otworzył pierwszy w powojennej Polsce salon Mercedes-Benz. Samochody będące symbolem Zachodu i nowoczesnej motoryzacji można było nabyć w eleganckim showroomie w Domu bez Kantów przy ul. Krakowskie Przedmieście w Warszawie. Na dachu budynku jasno rozbłysnął niebieski neon "Mercedes-Benz".

Salonu Mercedesa nie ma już w Domu bez Kantów od ponad 10 lat, natomiast neon pozostał i po 22 latach wymaga renowacji. Mając na uwadze, jak wiele neonów zniknęło z budynków Warszawy, a z drugiej strony jak bardzo warszawiacy lubią swoje neony, firma Mercedes-Benz Polska postanowiła sfinansować renowację neonu.

3-metrowe litery zostaną zdemontowane z końcem listopada. Neon zabłyśnie ponownie w połowie grudnia. Tym samym Mercedes powróci na Krakowskie Przedmieście.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Mercedes

Reklama