/  /  /  / Mercedes-AMG i Aston Martin łączą siły
Mercedes

Mercedes

Zmień
Mercedes to jedna z najbardziej znanych niemieckich firm motoryzacyjnych. Należąca do koncernu Daimler marka, z siedzibą w Stuttgardzie, słynie przede wszystkim z wytwarzania samochodów osobowych zaliczanych do segmentu premium, choć w swojej ofercie ma również samochody dostawcze, ciężarowe oraz autobusy.
Dowiedz się więcej o marce
 

Mercedes-AMG i Aston Martin łączą siły

null
© Aston Martin
null

Mercedes-AMG GmbH, marka w pełni należąca do koncernu Daimler AG, oraz Aston Martin Lagonda Ltd. zamierzają nawiązać partnerstwo technologiczne. Obie firmy podpisały właśnie list intencyjny w tej sprawie.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W ramach współpracy Aston Martin będzie korzystać z silników dostarczonych przez Mercedes-AMG, zaś Mercedes-Benz Cars zapewni dostawy podzespołów elektrycznych i elektronicznych do przyszłych modeli brytyjskiej marki.

Oprócz tego Daimler otrzyma bezgotówkowo do 5% udziałów w spółce Aston Martin. Ich przekazanie będzie następować etapami, w ramach realizacji umowy o partnerstwie. Jednocześnie koncern otrzyma status obserwatora w zarządzie brytyjskiej firmy.

Na podstawie listu intencyjnego oba podmioty mają zamiar wypracować ostateczny kształt porozumienia w trakcie drugiej połowy bieżącego roku.

Całkowita transakcja podlega zawarciu ostatecznej umowy i obowiązującym regulacjom, jeśli będą one wymagane.

Mówi Ola Kallenius, szef Mercedes-AMG GmbH: "Jesteśmy dumni ze współpracy z Aston Martinem i wsparcia przyszłych samochodów sportowych tej marki silnikami oraz podzespołami elektrycznymi i elektronicznymi. To dowód doświadczenia inżynierów AMG i realna korzyść dla obu stron".

Ian Minards, dyrektor rozwoju produktu Aston Martin, dodał: "Wybraliśmy AMG jako bazę dla rozwoju układów napędowych. Aston Martin korzysta z najnowocześniejszej technologii od kluczowych dostawców na świecie, a możliwość stosowania rozwiązań sygnowanych przez Mercedes-AMG GmbH w kolejnych generacjach naszych sportowych aut to rzecz jasna znakomita wiadomość".

Nie tylko ze względu na konkurencję obie strony na razie zgodziły się na nieujawnianie dalszych szczegółów planowanej współpracy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Mercedes

Reklama