/  /  /  / Liderzy rankingu jakości ADAC AutoMarxX 2011
Mercedes

Mercedes

Zmień
Mercedes to jedna z najbardziej znanych niemieckich firm motoryzacyjnych. Należąca do koncernu Daimler marka, z siedzibą w Stuttgardzie, słynie przede wszystkim z wytwarzania samochodów osobowych zaliczanych do segmentu premium, choć w swojej ofercie ma również samochody dostawcze, ciężarowe oraz autobusy.
Dowiedz się więcej o marce
 

Liderzy rankingu jakości ADAC AutoMarxX 2011

ADAC AutoMarxX|(2011-09-06 10:11)

Ważnym elementem publikowanego co pół roku niemieckiego badania ADAC AutoMarxX są zagadnienia związane z szeroko pojętą jakością samochodów. W tej kategorii ujęte są m.in. statystyki w oparciu o aktualny ranking niezawodności TUV oraz DEKRA.

Zwycięzcą ogólnej klasyfikacji opublikowanego kilka miesięcy temu niemieckiego badania ADAC AutoMarxX (czerwiec 2011) została marka Mercedes-Benz, a firmy Audi oraz BMW są ex aequo na drugim miejscu. Pierwszą piątkę uzupełniają ponadto Volkswagen oraz Volvo. Skoda jest natomiast na wysokiej, szóstej pozycji.

Indeks AutoMarxX prezentuje najpełniejszą analizę aktualnej sytuacji w niemieckiej branży motoryzacyjnej. Specjaliści analizują poszczególne firmy obecne na rynku, przyznając m.in. punkty za wizerunek marki, zadowolenie klientów, jakość samochodów oraz rozwiązania technologiczne i parametry ekologiczne.

Ważnym elementem omawianego opracowania są zagadnienia związane z szeroko pojętą jakością samochodów. W tej kategorii ujęte są m.in. statystyki w oparciu o aktualny ranking niezawodności TUV, DEKRA oraz ADAC.

Oto pierwsza dziesiątka marek, które zajęły pierwsze miejsce w kategorii 'Jakość' aktualnego badania ADAC AutoMarxX (czerwiec 2011). Łącznie uzyskane tutaj noty aż w 30% decydują o pozycji danej marki w rankingu głównym (najwięcej wśród wszystkich sześciu kategorii):
1.  Audi (pozycja bez zmian w porównaniu z poprzednim notowaniem)
2.  BMW (awans o jedno miejsce w porównaniu z poprzednim notowaniem)
3.  Mercedes-Benz (spadek o jedno miejsce w porównaniu z poprzednim notowaniem)
3.  Volkswagen (awans o jedno miejsce w porównaniu z poprzednim notowaniem)
5.  Skoda (awans o jedno miejsce w porównaniu z poprzednim notowaniem)
6.  Porsche (spadek o jedno miejsce w porównaniu z poprzednim notowaniem)
7.  Toyota (pozycja bez zmian w porównaniu z poprzednim notowaniem)
8.  Ford (awans o jedno miejsce w porównaniu z poprzednim notowaniem)
9.  Opel (awans o pięć miejsc w porównaniu z poprzednim notowaniem)
10. Mazda (awans o dwa miejsca w porównaniu z poprzednim notowaniem)

W subkategorii 'Raport TUV', która wliczana jest do łącznej oceny za jakość, pierwsze miejsce zajmuje Porsche, podobnie jak w subkategorii 'Raport DEKRA'. W subkategorii 'Raport awaryjności ADAC' pierwszą trójkę stanowią kolejno BMW, MINI oraz Audi.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Mercedes

Reklama