/  /  /  / Flagowa limuzyna Mercedesa czyli komfort przede wszystkim
Mercedes

Mercedes

Zmień
Mercedes to jedna z najbardziej znanych niemieckich firm motoryzacyjnych. Należąca do koncernu Daimler marka, z siedzibą w Stuttgardzie, słynie przede wszystkim z wytwarzania samochodów osobowych zaliczanych do segmentu premium, choć w swojej ofercie ma również samochody dostawcze, ciężarowe oraz autobusy.
Dowiedz się więcej o marce
 

Flagowa limuzyna Mercedesa czyli komfort przede wszystkim

Bemo Motors|
null
© Mercedes-Benz
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Modelem, który ostatnio wywołał duże poruszenie wśród fanów motoryzacji, jest debiutujący właśnie na krajowym rynku Mercedes Klasy S. Ten luksusowy pojazd jest dosłownie naszpikowany systemami, które mają z grubsza jeden cel: dać nam tyle komfortu, ile tylko możliwe.

Nie dość, że samochód niemieckiej marki dzięki swoim rozmiarom oferuje dużą przestrzeń wewnątrz, to jeszcze została ona efektywnie wykorzystana. Przykład? Fotele. Posiadają one funkcję masażu energetycznego z efektem wykorzystania gorących kamieni i wentylację z odwróconym ciągiem, która pozwala zapobiegać przeciągom.

Szczególny nacisk położono na wygodę jazdy z tyłu. Dwa warianty tylnych foteli (kanapa oraz dwa indywidualne siedzenia z oparciami odchylanymi o 37 stopni) oferowane są dla modelu ze standardowym rozstawem osi, a dla odmiany przedłużanej zarezerwowano ich aż pięć.

W przeciwieństwie do rozwiązań tradycyjnych oparcie oraz kąt pochylenia i głębokość siedziska są tu regulowane osobno.

"W przypadku rozkładanego fotela Exclusive po stronie przeciwnej do kierowcy maksymalny kąt pochylenia oparcia wzrósł z 37 do rekordowych w segmencie 43,5 stopni. Dodatkowe podparcie dla łydek o regulowanej długości i kącie pochylenia, podnóżek oraz komfortowa poduszka zapewniają nową jakość relaksu w samochodzie - wylicza Klaudiusz Czerwiński, dyrektor sprzedaży aut osobowych w Mercedes-Benz Auto-Studio w Łodzi.

Nowy Mercedes Klasy S cennik

Na tych rozwiązaniach wygodna jazda nową Klasą S się nie kończy. W modelu zastosowano pakiet Air-Balance z aktywnym systemem zapachowym, jonizatorem powietrza i jeszcze skuteczniejszą filtracją powietrza.

Komfort termiczny zwiększa układ automatycznej klimatyzacji Thermotronic z dwiema dodatkowymi strefami w tylnym rzędzie oraz (po raz pierwszy) podgrzewane podłokietniki. Jako pierwsza na świecie nowa Klasa S dysponuje też aktywnym systemem zapachowym, stanowiącym element pakietu Air-Balance. Zapewnia on indywidualny aromat we wnętrzu auta, nie pozostawia jednak cząsteczek zapachowych na powierzchni tkanin. Do wyboru są cztery zapachy o regulowanej intensywności. Każdy z nich jest łagodny i szybko się rozprzestrzenia.

Nie mniej ciekawą funkcjonalnością jest system, który bezpośrednio wpływa na komfort jazdy."Nowa Klasa S to pierwszy na świecie samochód zdolny z wyprzedzeniem wykrywać niedoskonałości nawierzchni. Jeśli Road Surface Scan zauważy nierówności z pomocą kamery stereo, Magic Body Control natychmiast dobierze ustawienia tłumienia zawieszenia do sytuacji na drodze - wyjaśnia Klaudiusz Czerwiński z Mercedes-Benz Auto-Studio w Łodzi.

Innowacyjny system zawieszenia dostępny jest jako opcja dla modeli z jednostkami 8-cylindrowymi. Standardowe wyposażenie nowej Klasy S obejmuje układ aktywnego tłumienia Adaptive Damping System ADS Plus oraz udoskonaloną wersję w pełni pneumatycznego zawieszenia Airmatic.

W przypadku tego modelu technologia przejawia się jednak nie tylko w długiej liście systemów pokładowych, ale również w jednostkach napędowych. Do wyboru mamy bowiem oprócz silnika benzynowego i wysokoprężnego, również wersję hybrydową, która jest wyposażona w funkcje odzyskiwania energii kinetycznej, opony o małym oporze toczenia, a także funkcję Boost, która umożliwia krótkotrwałe wykorzystanie mocy obu silników pojazdu podczas przyspieszania.

Zatem w tym przypadku łatwo pogodzić osiągi z ekologią.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Mercedes

Reklama