/  /  /  / Elektryczny Mercedes w klasie aut kompaktowych
Mercedes

Mercedes

Zmień
Mercedes to jedna z najbardziej znanych niemieckich firm motoryzacyjnych. Należąca do koncernu Daimler marka, z siedzibą w Stuttgardzie, słynie przede wszystkim z wytwarzania samochodów osobowych zaliczanych do segmentu premium, choć w swojej ofercie ma również samochody dostawcze, ciężarowe oraz autobusy.
Dowiedz się więcej o marce
 

Elektryczny Mercedes w klasie aut kompaktowych

Mercedes-Benz|
null
© Mercedes-Benz
nullnullnullnullnull

Podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu Mercedes-Benz prezentuje kolejny model z napędem elektrycznym: prototypową Klasę B Electric Drive. W przyszłości oznaczenie Electric Drive będzie zdobił tylne klapy wszystkich elektrycznych aut Mercedesa, AMG oraz Smarta.

Podobnie jak odmiany Klasy B z napędem spalinowym, tak i koncepcyjna Klasa B Electric Drive łączy komfort jazdy z codzienną praktycznością. Dzięki modularnej platformie Energy Space prototyp oferuje ten sam poziom przestronności, co model seryjny. Bezpieczna i przemyślana lokalizacja baterii ma również pozytywny wpływ na położenie środka ciężkości samochodu.

Koncepcyjna Klasa B Electric Drive zasilana jest silnikiem elektrycznym o mocy 100 kW i momencie obrotowym 310 Nm. Zasięg modelu wynosi 200 km, a litowo-jonowe baterie można ładować z domowego gniazdka 230 V albo przy użyciu terminala szybkiego ładowania 400 V.

Modularna platforma Energy Space pozwala na zastosowanie różnych źródeł napędu: od silnika spalinowego, poprzez elektryczny, aż po ogniwa paliwowe.

Klasa B z napędem elektrycznym jest niemal gotowa do produkcji, a jej rynkową premierę zaplanowano na rok 2014.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Mercedes

Reklama