/  /  /  / Daimler Buses otrzymuje zlecenie z Austrii
Mercedes

Mercedes

Zmień
Mercedes to jedna z najbardziej znanych niemieckich firm motoryzacyjnych. Należąca do koncernu Daimler marka, z siedzibą w Stuttgardzie, słynie przede wszystkim z wytwarzania samochodów osobowych zaliczanych do segmentu premium, choć w swojej ofercie ma również samochody dostawcze, ciężarowe oraz autobusy.
Dowiedz się więcej o marce
 

Daimler Buses otrzymuje zlecenie z Austrii

Daimler|
null
© Daimler AG
null

ÖBB Postbus GmbH modernizuje swoją flotę pojazdów, stawiając na autobusy Mercedes-Benz i Setra. Po zakończonym ogólnoeuropejskim przetargu Daimler Busses i ÖBB Postbus GmbH zawarły porozumienie ramowe przewidujące dostawy pojazdów w okresie od 2013 do 2017 roku.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Zamówienia oraz szczegółowy podział na poszczególne modele leży w gestii klienta. Ogólnie w grę mogą wchodzić ilości obejmujące około 400 autobusów.

Die ÖBB Postbus GmbH obsługuje linie publicznego transportu pasażerskiego na terenie całej Austrii, będąc jednocześnie zleceniobiorcą niemalże wszystkich związków przedsiębiorstw komunikacyjnych w tym kraju.

"Dzięki nawiązaniu współpracy z Daimler Buses ÖBB Postbus GmbH zyskało u swego boku niezawodnego partnera. Bardzo cieszymy się z zaufania, jakim obdarzono nasze precyzyjne, czyste, bezpieczne i niezawodne pojazdy - podkreśla Till Oberwörder, dyrektor marketingu, sprzedaży i obsługi posprzedażnej Daimler Buses.

Dostawy obejmować będą autobusy Mercedes-Benz typów Intouro, Integro i Citaro oraz Setra Multi Class 400. Zamówione pojazdy wysokopodwoziowe posiadają w szerokim wejściu środkowym podnoszoną rampę dla wózka inwalidzkiego.

Ponadto, wszystkie pojazdy Mercedes-Benz i Setra wyposażone są w klimatyzację przedziału pasażerskiego i stanowiska kierowcy.

Argumenty przemawiające za zakupem pojazdów Mercedes-Benz i Setra nie kończą się jednak na kwestiach komfortu i bezpieczeństwa, lecz dotyczą także ich wydajności i trwałości. Mercedes-Benz Citaro VI, który w ubiegłym roku zdobył tytuł Bus of the Year 2013, pokonując silnych konkurentów z jednostkami hybrydowymi, dzięki obniżonej prędkości obrotowej silnika oraz zoptymalizowanej izolacji hałasu wyróżnia się znacznie oszczędniejszą i cichszą jazdą.

Podczas testu Record Run Buses 2012, przeprowadzonego pod auspicjami organizacji dozoru technicznego Dekra, autobusy Mercedes-Benz i Setra udowodniły, że pojazdy spełniające normę VI zużywają co najmniej 8% mniej oleju napędowego niż ich poprzednicy dostosowani do normy Euro V.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Mercedes

Reklama