/  /  /  / Certyfikat naprawy blacharsko-lakierniczej w serwisach Mercedesa
Mercedes

Mercedes

Zmień
Mercedes to jedna z najbardziej znanych niemieckich firm motoryzacyjnych. Należąca do koncernu Daimler marka, z siedzibą w Stuttgardzie, słynie przede wszystkim z wytwarzania samochodów osobowych zaliczanych do segmentu premium, choć w swojej ofercie ma również samochody dostawcze, ciężarowe oraz autobusy.
Dowiedz się więcej o marce
 

Certyfikat naprawy blacharsko-lakierniczej w serwisach Mercedesa

MBPL|
null
© Mercedes-Benz
null

Mercedes-Benz Polska, chcąc wyróżnić pojazdy naprawiane w autoryzowanych serwisach blacharsko–lakierniczych swojej sieci, wprowadził certyfikat naprawy blacharsko-lakierniczej.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Dokument ten jest wyznacznikiem przywrócenia pełnej sprawności pojazdu po naprawie i ma wyróżniać naprawione egzemplarze w masie innych oferowanych na rynku wtórnym, zwłaszcza tych z "nieznaną przeszłością".

Jak informuje Mercedes-Benz Polska, już 32 lokalizacje w Polsce spełniły wymagania programu profesjonalizacji tej marki. Oznacza to, że serwisy te są przygotowane do obsługi nowoczesnych materiałów karoseryjnych w oparciu o właściwą technologię i urządzenia zatwierdzone przez producenta oraz spełniły założone restrykcyjne wymagania dotyczące:
- organizacji serwisu
- stosowania technologii producenta
- wyposażenia w dedykowany przez MB sprzęt i systemy wzornikowe
- dostępu do narzędzi specjalnych i materiałów pomocniczych
- szkoleń

Wyróżnione serwisy Mercedes-Benz wykorzystują do napraw zaawansowane systemy wzornikowe i specjalistyczny system diagnostyczny, specjalne narzędzia oraz sprzęt o wymaganych przez koncern Daimler AG parametrach. Do swoich napraw stosują wyłącznie oryginalne części Mercedes-Benz.

Klienci tych serwisów wraz z kompleksową usługą otrzymują certyfikat naprawy blacharsko-lakierniczej. To gwarancja przywrócenia pierwotnego poziomu bezpieczeństwa, niezawodności, estetyki oraz wartości samochodu marki Mercedes-Benz, co stanowi dodatkowy atut w momencie sprzedaży pojazdu.

Technologia ma znaczenie
Nie każdy kierowca ma świadomość skomplikowanej konstrukcji nadwozia swojego samochodu. Współczesne nadwozia Mercedes-Benz to kompilacja różnych materiałów: stali borowych, aluminium, plastiku i duroplastu. Podczas zdarzenia drogowego konstrukcja ta może ulec naruszeniu, a jej odbudowa wymaga odpowiednich warunków i znajomości technologii przyporządkowanej dla każdego z użytych materiałów.

Naprawa blacharska ma także wpływ na właściwe działanie innych systemów bezpieczeństwa (np. poduszek powietrznych). Celem każdej naprawy jest przywrócenie pierwotnego stanu i poziomu bezpieczeństwa pojazdu Mercedes-Benz.

Należy pamiętać, że…
Naprawa blacharska jest trudna do zweryfikowania, a poprawienie niewłaściwie wykonanej jest skomplikowane, kosztowne i nie jest refundowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Mercedes

Reklama