/  /  /  / Akcja naprawcza u Mercedesa
Mercedes

Mercedes

Zmień
Mercedes to jedna z najbardziej znanych niemieckich firm motoryzacyjnych. Należąca do koncernu Daimler marka, z siedzibą w Stuttgardzie, słynie przede wszystkim z wytwarzania samochodów osobowych zaliczanych do segmentu premium, choć w swojej ofercie ma również samochody dostawcze, ciężarowe oraz autobusy.
Dowiedz się więcej o marce
 

Akcja naprawcza u Mercedesa

UOKIK|

Jak poinformował generalny importer Mercedesa w Polsce, wybrane egzemplarze modelu Mercedes-Benz Klasy A (W176) mogą mieć ewentualnie usterkę fabryczną. W związku z tym zaplanowano przeprowadzenie prewencyjnej akcji naprawczej.

Chodzi o auta wyprodukowane w latach 2011-2012. Otóż jak ustalił koncern, w niektórych samochodach miejsce przewidywanego pęknięcia do otwarcia się poduszki powietrznej w osłonie deski rozdzielczej mogło zostać wykonane niezgodnie z wytycznymi producenta. W przypadku poważnego zderzenia czołowego, w którym zostanie osiągnięty próg otwarcia poduszki powietrznej pasażera, poduszka ta nie zadziała prawidłowo i nie zapewni pełnej ochrony.

Na rynku polskim opisaną kampanią naprawczą objęte są 173 samochody marki Mercedes-Benz. Lista numerów VIN patrz TUTAJ.

Autoryzowani dealerzy Mercedes-Benz otrzymali szczegółowe instrukcje postępowania oraz numery nadwozi pojazdów objętych akcją. Wszyscy pierwsi właściciele zostaną wezwani listami poleconymi na bezpłatną wizytę w autoryzowanych serwisach w celu dokonania oględzin pojazdu i usunięcia ewentualnej usterki.

Bliższych informacji związanych z kampanią serwisową udziela Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o. (adres: ul. Gottlieba, Daimlera 1, 02-460; samochody osobowe - infolinia: 00 800 1 7777777 lub 22 354 40 01; samochody dostawcze – infolinia: 00 800 3 7777777 lub 22 583 43 00; fax: 22 354 40 07).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Mercedes

Reklama