/  /  /  /  / Mistrz ekonomicznej jazdy to...
Mercedes Vito

Mercedes Vito

Zmień
SegmentMinibusyŚrednie dostawcze / VanŚrednie dostawcze / Kombi Van
Emisja CO2---
Żużycie paliwa---
 

Mistrz ekonomicznej jazdy to...

MBPL|
null
© MBPL
nullnullnullnullnull

Po ciężkich zmaganiach wytypowano prawdziwego mistrza ekonomicznej jazdy. W Grand Prix Van Economy, zorganizowanym przez Mercedes-Benz, zwyciężył Jacek Siwicki. Udało mu się przejechać w Vito trasę finałową, utrzymując średnie spalanie na poziomie 3,3 l/100 km.

Wynik zwycięzcy tym bardziej zasługuje na uznanie, ponieważ został osiągnięty w samochodzie dostawczym Mercedes-Benz o mocy 163 KM.

Nie łatwo było dojść do samego finału: podczas odbywających się w całej Polsce w maju eliminacji do konkursu stanęło niemal 1 200 kierowców. Ich zadaniem było uzyskanie jak najniższego średniego spalania na ustalonej trasie przejazdu.

Podczas całego konkursu umiejętności uczestników testowane były w Mercedes Vito 116 CDI kombi w wersji siedmioosobowej.

32 najlepszych uczestników zostało zaproszonych do Sobieni Królewskich, gdzie 18 czerwca miał miejsce finał konkursu. Wyniki zaskoczyły organizatorów: na 60-kilometrowej trasie testowej uczestnikom udało się uzyskać średnie wyniki spalania na poziomie około 4 litrów na 100 kilometrów.

Niepokonanym mistrzem okazał się Jacek Siwicki, który uzyskał wynik zaledwie 3,3 l/100km. O wysokim poziomie zawodów świadczy to, że drugi w klasyfikacji Sebastian Sadłocha osiągnął wynik 3,4 l/100 km, a wynikiem 3,5 l/100 km mogło się pochwalić dwóch zawodników (Maciej Adamski i Jesper Rainer, jednak ten pierwszy przejechał trasę w krótszym czasie i to on stanął na najniższym stopniu podium).

Po raz kolejny okazało się, że tak ekonomiczne auto jak Vito w rękach prawdziwego profesjonalisty w jeździe „na kropelkę” może śmiało stawać do bicia światowych rekordów oszczędności.

Zwycięzca, poza tytułem mistrza ekonomicznej jazdy ma 3 dni na wybranie dla siebie nagrody. Decyzja nie jest łatwa: musi zdecydować między rocznym zapasem paliwa o wartości 18 000 zł, a ekskluzywnym wyjazdem VIP z zespołem Mercedes-AMG-Petronas na zawody Formuły 1 na torze w Hockenheim.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Mercedes Vito