/  /  /  /  / Akcja naprawcza u Mercedesa
Mercedes Vito

Mercedes Vito

Zmień
SegmentMinibusyŚrednie dostawcze / VanŚrednie dostawcze / Kombi Van
Emisja CO2---
Żużycie paliwa---
 

Akcja naprawcza u Mercedesa

UOKIK|

Jak poinformowała firma Mercedes-Benz Polska, wybrane egzemplarze modeli osobowych i dostawczych marki Mercedes-Benz mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie w naszym kraju prewencyjnej akcji serwisowej.

Według informacji przekazanej do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę Mercedes-Benz Polska, w niektórych egzemplarzach modeli C, GLK, E, CLS, S, R, G GL, ML oraz Vito, Viano i  Sprinter EC (auta wyprodukowane w Niemczech w okresie od listopada 2009 do lipca 2011) w filtrze paliwa ze zintegrowanym podgrzewaniem paliwa w pojedynczych przypadkach może potencjalnie wystąpić nieszczelność w obszarze korka otworu odwadniającego, a w konsekwencji może dojść do wycieku paliwa.

Wyciek oleju napędowego można poznać po charakterystycznym zapachu paliwa. Paliwo może wyciekać na jezdnię, zmniejszając tarcie między oponą i podłożem, co może zmienić właściwości trakcyjne pojazdu, którego dotyczy lub innych uczestników ruchu.

W takiej sytuacji może z kolei dojść do włączenia systemu ESP, co zasygnalizuje kierowcy odpowiedni wskaźnik w zestawie wskaźników.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 565 samochodów marki Mercedes-Benz (lista numerów VIN patrz tutaj).

Autoryzowani dealerzy Mercedes-Benz Polska otrzymali szczegółowe instrukcje postępowania oraz numery nadwozi pojazdów objętych akcją. Wszyscy posiadacze zostaną wezwani listami poleconymi na bezpłatną wizytę w autoryzowanych serwisach w celu dokonania sprawdzenia i usunięcia ewentualnej usterki.

Bliższych informacji związanych z kampanią serwisową udziela Mercedes-Benz Polska (ul. Gottlieba, Daimlera 1, 02-460; samochody osobowe: infolinia: 00 800 1 77 77 777 lub 22 354 40 01; samochody dostawcze: infolinia: 00 800 3 77 77 777 lub 22 583 43 00); fax: 22 354 40 07; www.mercedes-benz.pl).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Mercedes Vito