/  /  /  /  / Mercedes-Benz Viano Avantgarde 125! Edition
Mercedes Viano

Mercedes Viano

Zmień
SegmentMinibusy
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Mercedes-Benz Viano Avantgarde 125! Edition

Producent|
null
© Mercedes-Benz
nullnull

Dynamika, komfort i duch sportu - te trzy pojęcia zostały ucieleśnione w formie nowego Mercedes-Benz Viano Avantgarde 125! Edition.

Charakterystyczny wygląd zewnętrzny, odpowiednio dobrane wyposażenie i dynamiczny napęd składają się na całość najbardziej przebojowego modelu tej klasy. Viano Avantgarde 125! Edition, to harmonijne połączenie vana, limuzyny i samochodu sportowego.

Nowoczesny wygląd
Przebojowy wygląd Viano Avantgarde edycji 125 stanowi innowację wśród modeli jego klasy. Toczy się na wykończonych na wysoki połysk 16-szprychowych obręczach kół 8J x 19 wykonanych ze stopu metali lekkich. Wygląd podkreślają chromowane na wysoki połysk elementy: obudowa zewnętrznego lusterka, progi boczne, ozdobne listwy na zderzaku przednim oraz listwa wykończająca pokrywę tylną. Model ten dostępny będzie również w powłoce metalik, oraz w kolorach "czerń obsydianowa" i "brylantowo-srebrny".

Dobrane wyposażenie, sportowy charakter
Stylowy wygląd zewnętrzny współgra z wykończeniem wnętrza. Fotele kierowcy i pasażera po jego prawej stronie łączą w sobie wygodę i co sportowy charakter. Wzmocniono ich stabilność boczną, zaś pokrycie stanowi szlachetna skórzana tapicerka drapowana we wzór fajkowy. Na życzenie klienta fotele mogą zostać także pokryte skórą lugano lub nową, ekskluzywną tapicerką Twin Dinamica z elementami mikrofibry. W kokpicie rzuca się w oczy białe oświetlenie przyrządów i sportowy układ pedałów ze stali szlachetnej i z gumowymi nakładkami. Dekoracyjne listwy, w wersji czarnej i brązowej, imitujące drewno korzenia orzecha.

Część pasażerska wyposażona jest w cztery pojedyncze fotele: ich styl i wygodę zapewnia tapicerka skórzana drapowana we wzór fajkowy. Także te fotele wyposażono w specjalne elementy tapicerskie o wzmocnionej stabilności bocznej. Wstawki w pokryciu boków wykonano również ze skóry, natomiast listwy dekoracyjne z imitacji drewna korzenia orzecha. Oddzielne fotele ustawiono na szynach, dzięki czemu można je przesuwać skokowo co 25 mm. Posiadają one zintegrowane trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, zagłówki o regulowanej wysokości, a także regulowane podłokietniki.

Dynamiczne silniki V6 i specjalny sportowy mechanizm jezdny
Viano Avantgarde 125! Edition ma nie tylko sportową prezencję: został on wyposażony w dynamiczny układ napędowy z silnikami V6 Mercedes-Benz, niespotykanymi dotąd w tej klasie pojazdów. Silnik V6 CDI 3.0 łączy siłę i dbałość o środowisko z mocą 165 kW (224 KM) i siłą pociągową rzędu 440 Nm.

Technologia BlueEfficiency znacznie obniża zużycie paliwa i emisję CO2. Dzięki temu zużycie paliwa w cyklu NEFZ wynosi zaledwie 8,5-8,6 l/100 km lub 224-226 CO2 (g/km). Jest to tym bardziej godne zauważenia, gdy wziąć pod uwagę osiągi jezdne i format tego samochodu. Oferowany alternatywnie silnik benzynowy V6 łączy pojemność 3,5 l i moc 190 kW (258 KM) z wysokim momentem przy niskich obrotach i wysoką kulturą pracy.

Obie wersje odznaczają się wysokim poziomem osiągów jezdnych. Silnik V6 CDI 3.0 przyspiesza do 100 km/h w czasie zaledwie 9,1 sekundy i jest w stanie osiągnąć maksymalną prędkość 201 km/h. Dla V6 3.5 odpowiednie parametry wynoszą 10,4 s i 217 km/h.

Automatyczna skrzynia biegów zapewnia obu wariantom przeniesienie napędu na oś tylną. Jak zapewnia producent, w połączeniu z komfortowym mechanizmem jezdnym, zaprojektowany "na sportowo" Viano Avantgarde 125! Edition spełnia najwyższe wymagania w zakresie dynamiki jazdy.

Mercedes-Benz Viano Avantgarde 125! Edition dostępny będzie już na wiosnę w dwóch możliwych długościach: „kompaktowej“ i „długiej“.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Mercedes Viano