/  /  /  /  / Nowy Mercedes Sprinter na start!
Mercedes Sprinter

Mercedes Sprinter

Zmień
SegmentŚrednie dostawcze / VanŚrednie dostawcze / Podwozie
Cena110 946 zł - 162 852 zł (aktualizacja: 2016-06-01)103 443 zł - 153 135 zł (aktualizacja: 2016-06-01)
Emisja CO2173 g/km - 317 g/km176 g/km - 317 g/km
Żużycie paliwa6,6 L/100km - 13,3 L/100km6,7 L/100km - 13,3 L/100km
 

Nowy Mercedes Sprinter na start!

Mercedes-Benz|
null
© Mercedes-Benz
nullnullnullnull

Po pokonaniu ponad 8 mln km jazd testowych i zainwestowaniu 25 mln EUR w rozwój zakładów w Dusseldorfie oraz Ludwigsfelde pierwszy seryjny egzemplarz nowego Sprintera opuścił w ubiegłym tygodniu fabrykę w Dusseldorfie.

Tym samym oddział Mercedes-Benz Vans otwiera następny rozdział w pełnej sukcesów historii Sprintera i po raz kolejny ustanawia standardy w segmencie aut dostawczych: nowy model oferuje pięć innowacyjnych systemów bezpieczeństwa, jako pierwszy spełnia normę emisji Euro VI, a dzięki wyjątkowo niskiemu zużyciu paliwa (według danych fabrycznych nawet 6,3 l/100 km) jest najbardziej oszczędny w klasie.

Z tych względów uruchomieniu produkcji seryjnej nowego modelu towarzyszyła uroczysta ceremonia, w której uczestniczyli: Volker Mornhinweg, szef Mercedes-Benz Vans, dr Sascha Paasche, szef inżynierów Mercedes-Benz Vans, Rainer Ruess, szef produkcji Mercedes-Benz Vans, oraz Martin Kelterer, dyrektor fabryki Mercedes-Benz w Dusseldorfie.

Tuż przed rozpoczęciem produkcji Volker Mornhinweg powiedział: "Nowy Mercedes-Benz Sprinter po raz kolejny pozwolił nam podnieść poprzeczkę w segmencie aut dostawczych. Reprezentowany przez niego poziom bezpieczeństwa, wydajności i jakości jest nieosiągalny dla innych modeli w klasie. Nowy Sprinter to model globalny i bardzo się cieszę, że możemy wszyscy kontynuować historię jego sukcesu".

Martin Kelterer dodał: "To wyjątkowy dzień dla naszego zakładu. Wszyscy ciężko pracowaliśmy, przygotowując się do rozpoczęcia seryjnej produkcji nowego Sprintera. Mamy zmotywowany i wykwalifikowany zespół, którego członkowie są bardzo zaangażowani w swoje zadania. Dziękuję za Wasze poświęcenie i życzę nam wszystkim wspaniałego sukcesu".

Krótka historia Sprintera
Od momentu debiutu w 1995 roku Mercedes Sprinter stał się marką samą dla siebie. Model od początku ustanowił klasowe wzorce w dziedzinie systemów wspomagania i bezpieczeństwa. W 1995 roku Mercedes-Benz jako pierwszy producent zamontował system ABS w aucie dostawczym, właśnie w Sprinterze.

Kolejną nowością było wprowadzenie układu ESP w roku 2002. Następny pionierski krok oddziału Mercedes-Benz Vans to przekształcenie ESP w system Adaptive ESP (2006).

Wszystkie te elementy przyczyniły się do rynkowego sukcesu Sprintera: w ciągu minionych 18 lat znalazł on na całym świecie około 2,5 mln nabywców.

Sprinter reprezentuje segment aut o dopuszczalnej masie całkowitej około 3,5 t i plasuje się na granicy pomiędzy samochodami dostawczymi a ciężarówkami. Jego innowacyjna koncepcja spotyka się ze znakomitym odbiorem klientów nie tylko na rynkach europejskich, ale i na innych kontynentach: obecnie model oferowany jest w tysiącach wariantów w ponad 130 krajach.

Globalny status Sprintera odzwierciedlają także miejsca jego produkcji. Poza zakładami w Dusseldorfie i Ludwigsfelde w Niemczech jest on wytwarzany także w Charleston w Karolinie Południowej, Gonzalez Catan (Argentyna) i Fuzhou (Chiny).

Przygotowania do montażu Sprintera Classic trwają także w fabryce GAZ w Niżnym Nowogrodzie. W efekcie dostawcze Mercedesy zyskają jeszcze szerszy dostęp do dynamicznie rozwijającego się rynku rosyjskiego.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama