/  /  /  /  / Dwie polskie załogi w Sprinterach NGT na rajdzie Blue Corridor
Mercedes Sprinter

Mercedes Sprinter

Zmień
SegmentŚrednie dostawcze / VanŚrednie dostawcze / Podwozie
Cena110 946 zł - 162 852 zł (aktualizacja: 2016-06-01)103 443 zł - 153 135 zł (aktualizacja: 2016-06-01)
Emisja CO2173 g/km - 317 g/km176 g/km - 317 g/km
Żużycie paliwa6,6 L/100km - 13,3 L/100km6,7 L/100km - 13,3 L/100km
 

Dwie polskie załogi w Sprinterach NGT na rajdzie Blue Corridor

MBPL|
null
© Mercedes-Benz
nullnull

W zbliżającym się rajdzie Blue Corridor 2012, który rozpocznie się już 8 września w Moskwie, wezmą udział dwie załogi z Polski. Szlakiem rajdu przejadą reprezentanci Stowarzyszenia NGV Polska, Przemysłowego Instytutu Motoryzacji oraz MB Poznań w dwóch furgonach Mercedes-Benz Sprinter NGT.

Każda z załóg pokona ponad 3 900 kilometrów na terenie Unii Europejskiej, jednocześnie biorąc udział w konferencjach CNG/LNG w Warszawie, Ostrawie, Pradze, Paryżu, Brukseli, Essen i Berlinie.

Ideą rajdu Blue Corridor 2012 jest promocja wykorzystania ekologicznego i oszczędnego gazu ziemnego do zasilania pojazdów. W ciągu kilkunastu dni września konwój pojazdów z fabryczną instalacją zasilania CNG lub LNG pokona trasę 6 100 kilometrów przez terytorium siedmiu państw, z Moskwy, przez Mińsk, Warszawę, Pragę, Paryż, Brukselę do Berlina.

Każde z odwiedzanych państw wystawia do rajdu pojazdy zasilane gazem ziemnym. Polskę w tym międzynarodowym przedsięwzięciu będą reprezentować przedstawiciele Stowarzyszenia NGV Polska (Bartłomiej Kamiński, Karol Wieczorek), Przemysłowego Instytutu Motoryzacji (Łukasz Kowalski) oraz autoryzowanego dealera Mercedes-Benz, MB Poznań (Adam Staniszewski).

Załoga pokona odcinek rajdu po krajach Unii Europejskiej. Odcinek ten to 3 930 kilometrów. Reprezentanci nie ukrywają, że najważniejsze na trasie będą dwa punkty:
- konferencja CNG w Warszawie, gdzie 12 września wygłoszą oni swoje wystąpienia oraz wezmą udział w dużej wystawie pojazdów CNG (jednocześnie będąc gospodarzami zapraszają oni do kibicowania uczestnikom i udziału w konferencji);
- konferencja CNG w Brukseli, gdzie 17 września będą zachęcali europejskich polityków do wspierania wykorzystania gazu ziemnego do zasilania pojazdów na terenie Unii Europejskiej.

Należy wspomnieć, iż międzynarodowa konferencja CNG Blue Corridor 2012 w Warszawie na mocy decyzji wicepremiera Waldemara Pawlaka została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki.

Pojazdy reprezentujące Polskę w rajdzie to dwa dostawcze samochody Mercedes-Benz Sprinter 316 NGT. Pojazdy posiadają jednostki napędowe fabrycznie przystosowane do zasilania sprężonym gazem ziemnym. Maksymalna moc silnika to 156 KM, co pozwala na sprawną i dynamiczną jazdę nawet przy dużym załadunku. Średnie spalanie gazu ziemnego wynosi zaledwie około 10,2 m3/100 km CNG w ruchu mieszanym. To pozwala na pokonanie do 400 kilometrów na jednym tankowaniu metanu.

Trasę rajdu śledzić można będzie w dniach 10-21 września na łamach portalu cng.auto.pl.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama