/  /  /  /  / Polska: Mercedes AMG SLS na pokazie we Wrocławiu
Mercedes SLS AMG

Mercedes SLS AMG

Zmień
SegmentSportowo Rekreacyjne / Klasa Super Luksusowe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Polska: Mercedes AMG SLS na pokazie we Wrocławiu

null
nullnullnull

11 września wrocławskie studio filmowe ATM przeistoczyło się w tętniące luksusem elitarne centrum mody, urody i motoryzacji. Punktem kulminacyjnym wydarzenia był pokaz najnowszych modeli Mercedesa, w tym SLS AMG.

Trzy firmy - Mercedes-Benz Mirosław Wróbel Sp. z o.o., Escada oraz Clarena zaprosiły swoich gości w podróż do świata piękna, najnowszych trendów i nowoczesnej motoryzacji. Na wybiegu pojawiła się Aneta Kręglicka, a gospodarzem wieczoru był Olivier Janiak. To było wydarzenie, jakiego Wrocław jeszcze nie widział.

Wyrafinowany styl, ekskluzywne formy i absolutna perfekcja połączyły trzy z pozoru odległe marki: Mirosław Wróbel Sp. z o.o. - największy na Dolnym Śląsku dealer marki Mercedes-Benz, symbol elegancji w świecie mody - Escada prowadzona przez Agnieszkę Ciesielską oraz Clarena, jako jedna z wiodących firm kosmetycznych, postanowiły zorganizować prawdziwe święto mody, urody i motoryzacji.

W sobotni wieczór we wrocławskim studio ATM gospodarze spotkania zaprezentowali swoje najnowsze osiągnięcia. Nie zabrakło także gwiazd na widowni tego niezwykłego spektaklu. Swoją obecnością wieczór uświetniły m.in. Małgorzata Kożuchowska, Mandaryna, Maria Nowakowska Miss Polonia 2009 i świeżo upieczona mistrzyni świata, Maja Włoszczowska.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia był pokaz najnowszych modeli Mercedesa, w tym SLS AMG, okrzykniętego przez czytelników prasy motoryzacyjnej najpiękniejszym samochodem sportowym. Auto cechuje niebanalny design, inspirowany ikoną motoryzacji z 1954 roku - Mercedesem SL 300 Gullwing.

Uwagę gości przykuwały otwierające się do góry drzwi o skrzydlatym kształcie, a także unikalne detale przywodzące na myśl konstrukcje lotnicze.

SLS AMG to maszyna, która zadowoli nawet najbardziej wybrednych zwolenników szybkiej jazdy. Aby rozpędzić się do 100 km/h, wóz potrzebuje tylko 3,8 sekundy, a maksymalna prędkość, na jaką pozwalają elektroniczne ograniczenia, wynosi 317 km/h. Słowem anioł z diabłem za skórą, jak mówią o nim miłośnicy samochodów z najwyższej półki.

Oprócz SLS-a można było obejrzeć także inne samochody ze stajni AMG: imponującego ML 63 AMG, szaroperłową C 63 T AMG i lśniącą limuzynę E 63 AMG.

Kolejny raz Mercedes-Benz potwierdził, że jego gwiazdy świecą najjaśniej.

Relację z przebiegu wydarzenia będzie można oglądać w telewizji TVN w programie „Co za tydzień”.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama