/  /  /  /  / Mercedes SLS AMG i jego opony
Mercedes SLS AMG

Mercedes SLS AMG

Zmień
SegmentSportowo Rekreacyjne / Klasa Super Luksusowe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Mercedes SLS AMG i jego opony

Continental|
null
© Mercedes-Benz
null

Najnowsza opona ContiSportContact 5 P, należąca do segmentu ultranowoczesnego ogumienia samochodów sportowych i super sportowych, została oficjalnie zatwierdzona przez producenta niezwykłego typu auta jakim z pewnością jest Mercedes SLS AMG.

Opona oferuje kierowcom szybkich aut nie tylko optymalną przyczepność i doskonałe właściwości jezdne. Wyróżnia ją także wyjątkowo szeroki margines bezpieczeństwa oraz dobre prowadzenie w warunkach codziennej eksploatacji. Mercedes-Benz SLS AMG wyposażony jest w oponę ContiSportContact 5 P w rozmiarze 265/35 R 19 z przodu i 295/30 ZR 20 z tyłu.

"Jest to dla nas ogromny sukces, ponieważ w przypadku modelu SLS AMG, Mercedes-AMG oczekuje od ogumienia najwyższych standardów. W końcu muszą one wytrzymać ogromne przeciążenia, gdy ten lekki, ważący około 1600 kg samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h zaledwie w 3,8 sekundy. Mercedes-AMG oczekuje także najwyższych osiągów pod względem stabilności w zakrętach oraz drogi hamowania, czyli połączenia sportowej jazdy z bezpieczeństwem - mówi Nikolai Setzer, członek rady wykonawczej odpowiedzialny za dział Passenger and Light Truck Tires w Continental.

Dzięki ContiSportContact 5 P, producent opon ma w swojej ofercie nowy produkt zaprojektowany specjalnie z myślą o samochodach z kategorii super sportowych.

Intensywna współpraca pomiędzy Mercedes-AMG a Continental obejmuje także wspólne przedsięwzięcia z AMG Driving Academy. To szkolenie z zakresu doskonalenia techniki jazdy, odbywające się na słynnych na całym świecie torach wyścigowych. Będzie oferowane w tym roku w Europie w 16 edycjach. Po zajęciach teoretycznych uczestnicy będą mogli skutecznie przećwiczyć bezpieczne prowadzenie pojazdów w niebezpiecznych i krytycznych sytuacjach.

"Ta współpraca pokazuje, że nasze produkty niezawodnie spełniają najwyższe wymagania - wyjaśnia Setzer. "Planujemy kierować na rynek nowe produkty segmentu UHP, aby ugruntować naszą pozycję w tym trudnym pod względem technologicznym, ale jednocześnie prestiżowym segmencie".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama