/  /  /  /  / Węgierska fabryka Mercedesa pracuje pełną parą
Mercedes S

Mercedes S

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa LuksusoweSportowo Rekreacyjne / Klasa Luksusowe
Cena377 000 zł - 2 894 600 zł (aktualizacja: 2017-04-01)469 000 zł - 1 178 000 zł (aktualizacja: 2017-04-01)
Emisja CO265 g/km - 279 g/km193 g/km - 279 g/km
Żużycie paliwa2,8 L/100km - 11,9 L/100km8,3 L/100km - 11,9 L/100km
 

Węgierska fabryka Mercedesa pracuje pełną parą

Mercedes-Benz|
null
© Mercedes-Benz
null

Sprzedaż kompaktowych modeli Mercedes-Benz (Klasa A, B i CLA) w ciągu trzech pierwszych kwartałów wzrosła o blisko 70% względem analogicznego okresu roku 2012. Ich produkcja w zakładach w Rastatt i Kecskemet idzie pełną parą.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Fabryka w węgierskim Kecskemet, otwarta w marcu ubiegłego roku, ma istotny udział w wydajności produkcji nowych kompaktów Mercedes-Benz. Obok Klasy B, która montowana jest również w niemieckim Rastatt, zakład jako jedyny zajmuje się wytwarzaniem czterodrzwiowego coupe CLA.

Andreas Renschler, członek zarządu Daimler AG odpowiedzialny za produkcję samochodów oraz aut dostawczych Mercedes-Benz, odwiedził zakłady w Kecskemet i dokonał pierwszego bilansu po 18 miesiącach od uruchomienia tam produkcji: "Fabryka w Kecskemet to nasz pierwszy europejski zakład zlokalizowany poza granicami Niemiec. Warta 800 mln EUR inwestycja ma decydujący wkład w naszą strategię wzrostu Mercedes-Benz 2020, zwłaszcza w kontekście globalnej odpowiedzialności za produkcję modelu CLA".

Zakłady w Kecskemet i Rastatt wspólnie odpowiadają za produkcję nowej generacji kompaktowych modeli Mercedes-Benz, co pozwala na elastyczne i optymalne wykorzystanie ich mocy produkcyjnych.

Fabryka w Kecskemet została otwarta w ciągu niespełna czterech lat od podjęcia decyzji o lokalizacji zakładu właśnie na Węgrzech. Od tej pory powstaje tam Klasa B, która montowana jest również w Rastatt, a od stycznia 2013 roku również czterodrzwiowe coupe CLA.

Węgierski obiekt zatrudnia ponad 3 000 osób i należy do najbardziej atrakcyjnych pracodawców w regionie, także ze względu na system szkoleń oparty na modelu niemieckim.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama