Mercedes S

Mercedes S

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa LuksusoweSportowo Rekreacyjne / Klasa Luksusowe
Cena377 000 zł - 2 894 600 zł (aktualizacja: 2017-05-24)469 000 zł - 1 178 000 zł (aktualizacja: 2017-06-16)
Emisja CO265 g/km - 279 g/km193 g/km - 279 g/km
Żużycie paliwa2,8 L/100km - 11,9 L/100km8,3 L/100km - 11,9 L/100km
 
null
© Mercedes-Benz
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull
Mercedes klasy S to flagowy pojazd niemieckiego producenta. Jest to jedyny model Mercedesa, który otrzymał prestiżową nagrodę „Samochód roku”. Został on sklasyfikowany w klasie aut luksusowych, czyli w segmencie F, zaś jego historia rozpoczęła się już w połowie lat 50-tych. Pojawiły się wtedy pierwsze luksusowe sedany spod znaku gwiazdy. Jednak obowiązujące dziś nazewnictwo klasy S pojawiło się dopiero w 1972 roku wraz z debiutem na rynku modelu oznaczonego jako seria W116. Od tamtej pory nastąpiło już 5 zmian generacyjnych. Poprzednia  została zaprezentowana po raz pierwszy podczas jesiennego salonu samochodowego we Frankfurcie w 2005 roku, a do sprzedaży trafiła rok później. Obecna generacja po raz pierwszy została pokazana w maju 2013 roku w Hamburgu. Bryła jak zwykle jest bardzo długa, zapewniając wysoki komfort podróżującym. Długość wynosi 512 cm, szerokość 190 cm a wysokość 148,3 cm. Należy pamiętać, że można wybrać także wersję ze zwiększonym rozstawem osi oraz długością. Wtedy auto osiągnie aż 524,6 cm.

Auto dostępne jest tylko w jednej wersji nadwozia, którą jest 4-drzwiowy sedan.  Jest to limuzyna z prawdziwego zdarzenia,  jednak w obecnej wersji samochód nabrał trochę bardziej dynamicznych kształtów. Duże wrażenie robi ogromny wlot powietrza pomiędzy ostro zarysowanymi światłami.  Widać zapożyczenia z takich sportowych modeli jak CLS czy CLA, co jeszcze dodaje sportowej elegancji flagowej limuzynie Mercedesa. A należy pamiętać że nawet podstawowa wersja rozwija 250 km/h. Atrakcyjnie wyglądają także światła tylne które, tak jak cały samochód, nie zawierają ani jednej żarówki. Pomiędzy nimi znajduje się klapa bagażnika, w kształcie trapezu. Całe auto wyposażone jest w 190 diod typu LED, oświetlających drogę oraz wnętrze samochodu.  Brawa należą się konstruktorom także za umiejętne wykorzystanie aluminium, co pozwoliło na stworzenie tak wyposażonej, wielkiej limuzyny, której waga nie przekracza 2 ton.

Mercedes klasy S dba o bezpieczeństwo pasażerów pod każdym względem, można wręcz powiedzieć, że dosłownie czuwa ponieważ obserwuje drogę i otoczenie, reagując dostrzegając zagrożenia. Potrafi przy prędkościach miejskich zapobiec kolizji poprzez najechanie, a także uniknąć zderzenia z  samochodem przecinającym naszą drogę na skrzyżowaniu. Bardzo wygodnym systemem jest Adaptive Highbeam Assist Plus, który pozwala nie wyłączać świateł drogowych w nocy, samemu przysłaniając fragment reflektora, tak aby nie oślepiać kierowców z naprzeciwka.  Dodatkowo kamery mogą dostrzec w nocy pieszego albo zwierze i doświetlić je, oraz wskazać jego położenie na wyświetlaczu. W Mercedesie klasy S równie ważny jest komfort podróżujących. Jedną z opcji są fotele z funkcją masażu, z aż 6 różnymi programami. Flagową limuzynę Mercedesa będzie można kupić w czterech różnych wersjach silnikowych, po jednej odmianie benzynowej i diesla oraz w dwóch wersjach hybrydowych.

Głównymi konkurentami klasy S są Jaguar XJ, Audi A8, BMW serii 7 oraz Lexus LS.

 

S najczęściej porównywany z

Audi A8
Audi A8
Bentley Continental
Bentley Continental
BMW 7
BMW 7
Jaguar XJ
Jaguar XJ
Lexus LS
Lexus LS
Maserati Quattroporte
Maserati Quattroporte
Mercedes CLA
Mercedes CLA
Reklama