/  /  /  /  / Nowe Volvo konkurentem dla Mercedesa R?
Mercedes R

Mercedes R

Zmień
SegmentVany / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nowe Volvo konkurentem dla Mercedesa R?

Autocar (Chas Hallett)|(2007-01-26 16:35)

Jak ustalił brytyjski „Autocar”, powołując się na informacje uzyskane od wysokich rangą przedstawicieli Volvo, wywodzący się ze Szwecji producent zastanawia się nad wprowadzeniem na rynek nowego modelu flagowego, który byłby pozycjonowany powyżej XC90.

Firma chce rozwijać sprzedaż na rynku amerykańskim oraz na Dalekim Wschodzie, zdając sobie sprawę z tego, że potrzebuje większego modelu klasy koncepcyjnego pojazdu VCC, który ujrzał światło dzienne na genewskiej wystawie cztery lata temu. Lex Kerssemakers, pełniący funkcję wiceprezesa Volvo Cars ds. strategii produktu, powiedział, że flagowcem szwedzkiej marki na pewno nie będzie duży sedan. „Nie chcemy pięciometrowego auta. To nieodpowiedzialne - stwierdził Lex Kerssemakers. „Na rynku jest zainteresowanie tego typu ofertą, jednak to nie dla nas. Wolimy raczej skoncentrować się bardziej na segmencie kombi i SUV”.

Tak więc nowy flagowiec Volvo, jakikolwiek ma on być, będzie kładł nacisk na nowoczesne rozwiązania kabiny pasażerskiej przy jednocześnie jak najmniejszych wymiarach zewnętrznych. Nieoficjalnie mówi się o tym, że projektanci Volvo pracują nad autem na kształt Mercedesa Klasy R.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama