/  /  /  /  / Mercedes-Benz zapowiada polskie premiery 2006
Mercedes R

Mercedes R

Zmień
SegmentVany / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Mercedes-Benz zapowiada polskie premiery 2006

Mercedes-Benz|(2006-01-26 11:36)

Oferując 16 serii modeli i ponad 120 wariantów, Mercedes-Benz - wiodąca marka Grupy DaimlerChrysler - wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kierowców, którz...

Oferując 16 serii modeli i ponad 120 wariantów, Mercedes-Benz - wiodąca marka Grupy DaimlerChrysler - wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kierowców, którzy, świadomi swoich potrzeb w zakresie wygody i jakości wykonania, poszukują samochodów najlepiej pasujących do stylu życia jaki prowadzą. 2006 to kolejny rok wielu motoryzacyjnych nowości spod gwiazdy Mercedes-Benz. Już w lutym pojawi się na polskim rynku Klasa R - Grand Sports Tourer - połączenie sportowego kombi z luksusowym vanem (sześć miejsc) i samochodem terenowym (4MATIC). Samochód będzie występował w dwóch wersjach nadwoziowych, dłuższej (5,16 m) i krótszej (4,92 m), w cenie podobnej do odpowiedniej Klasy E kombi 4Matic z silnikami (R 350, R 500 i R 320 CDI).
 
W marcu w sprzedaży znajdzie się odświeżony SL. Legendarny kabriolet przejdzie delikatną kurację odmładzającą i otrzyma zupełnie nowe silniki (SL 350, SL 500 i SL 600). W czerwcu na rynek trafi gruntownie zmodernizowana Klasa E. Jedna z najlepiej sprzedających się limuzyn będzie miała teraz lepsze prowadzenie, silniki Diesla połączone z napędem 4Matic oraz nowy silnik AMG.
 
Pod koniec wakacji na polski rynek wejdzie model GL, zaprezentowany po raz pierwszy na targach w Detroit. Największy off-roader Mercedesa jest zarazem najbardziej luksusowym. Nie jest to jednak następca legendarnego modelu G - ten będzie nadal produkowany w Austrii. Koniec roku przyniesie premierę najbardziej luksusowego samochodu z gwiazdą na masce. Nowy CL, zbudowany na bazie Klasy S, pojawi się na rynku w okolicach października.
 
Warto wspomnieć także o najciekawszych nowych wariantach silnikowych. W pierwszej połowie roku do sprzedaży trafi Mercedes-Benz S 65 AMG o mocy 612 KM, któremu pod względem mocy dorównuje Maybach 57 S.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama