/  /  /  /  / Prezent od Mercedesa na 60. urodziny GOPR
Mercedes GLK

Mercedes GLK

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Prezent od Mercedesa na 60. urodziny GOPR

MBPL|
null
© Mercedes-Benz
nullnullnullnull

Z okazji 60-lecia GOPR Mercedes-Benz przekazał osiem sztuk najnowszego modelu GLK. Niemiecka marka wspiera Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe od roku 2011.

Tegoroczne wręczenie samochodów miało miejsce 24 listopada w Krynicy-Zdroju. "Cieszę się, że nasza współpraca z GOPR tak dobrze się układa. Mam nadzieję, że kolejne osiem sztuk poprawi nie tylko bezpieczeństwo na górskich szlakach, lecz także komfort pracy ratowników. Możemy podkreślić, że jesteśmy firmą, która dba przede wszystkim o bezpieczeństwo. To zaszczyt uczestniczyć w misji ratowania ludzkiego życia - podkreśla Paweł Miszkowski, dyrektor marketingu i sprzedaży Mercedes-Benz Cars.

Samochody przekazane GOPR to modele GLK 220 CDI 4Matic o mocy 170 KM, wyposażone m.in. w automatyczną klimatyzację Thermatic, inteligentne reflektory bi-ksenonowe ILS. Dodatkowo, aby wspomóc napęd na cztery koła, auto doposażono w Pakiet Off-Road oraz automatyczną skrzynię biegów 7G-Tronic Plus.

Auta posiadają komplet opon zimowych Bridgestone Blizzak LM-25 4x4 na aluminiowych, 17-calowych felgach, które są nie tylko gwarancją bezpieczeństwa, ale również wpływają na precyzję prowadzenia, trzymanie się na drodze i komfort jazdy.

"Współpraca z Mercedes-Benz i GOPR-em, mająca na celu propagowanie zasad bezpiecznej jazdy i poprawę standardów w zakresie bezpieczeństwa na drodze, wpisuje się w filozofię i strategię działania naszej firmy na rynku globalnym. Zimowe opony Bridgestone to gwarancja niezawodności nawet w najtrudniejszych zimowych warunkach, co jest nader istotne w przypadku działań prowadzonych przez GOPR - tłumaczy Sergejs Pusnakovs, dyrektor sprzedaży Bridgestone Sales Polska.

Przekazanie nowych samochodów to tylko część szerokiej współpracy pomiędzy Mercedes-Benz Polska a GOPR. W tym roku zaplanowano dwie wspólne akcje: "Bądź bezpieczny" oraz "Bezpieczna zima". Są to działania edukacyjno-szkoleniowe. Akcje promują bezpieczne zachowania i naukę pierwszej pomocy, np. podczas wyjazdów turystycznych, wspinaczki, rowerów, nart, w wypadkach samochodowych i w innych codziennych sytuacjach oraz informują, jak zachować się i jak wezwać pomoc.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Mercedes GLK