/  /  / GLA
Mercedes GLA

Mercedes GLA

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Niższa Średnia
Cena124 300 zł - 252 600 zł (aktualizacja: 2017-04-01)
Emisja CO2103 g/km - 172 g/km
Żużycie paliwa3,9 L/100km - 7,4 L/100km
 
null
© Mercedes
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull
Mercedes GLA należy do klasy niższej średniej. Premiera najmniejszego SUV-a w rodzinie mercedesa odbyła się podczas targów Motoryzacyjnych we Frankfurcie w 2013. Jest to samochód terenowo-rekreacyjny zbudowany na tej samej płycie podłogowej co klasa A i klasa CLA. Cała konstrukcja jest większa i wyższa niż w A klasie. Samochód ma 4417 mm długości, 1804 mm szerokości i 1494 mm wysokości co powoduje że jest o 10 cm niższy od Audi Q3.

Dla tego modelu mercedes przygotował kilka silników, trzy o zapłonie iskrowym i dwa o zapłonie samoczynnym. Najsłabsza jednostka wysokoprężna 200 CDI generuje 136KM a najsilniejsza 220 CDI 170 KM. Co nie jest konkurencyjnym wynikiem. Jednak jednostki benzynowe wytwarzają moce od 156KM w najsłabszym GLA 200, do 360KM w wersji GLA 45 AMG. Model dostępny jest z napędem 4MATIC ze zmiennym rozdziałem momentu obrotowego i systemem off-road kontrolującym prędkość na zjazdach. Auto może być wyposażone w 6-biegowa manualna skrzynie biegów lub przekładnie 7G-DCT z możliwością zmiany biegów z pomocą łopatek umieszczonych przy kierownicy.

Mocnym punktem tego modelu jest Design. GLA od razu rzuca się w oczy. Linia nadwozia nawiązuje do luksusowych modeli Mercedesa. Model został wyposażony w duże wloty powietrza i niewielki spojler. Kształt dachu oraz słupka D nadaje cechy samochodu combi. GLA jak i inne modele tej marki posiada materiały wykończeniowe wysokiej jakości. Kabina jest bardzo przestronna i posiada duża ilość schowków. Zawieszenie jest bardziej miękkie niż w A klasie co wpływa na komfort jazdy.

GLA jest modelem w którym mamy do dyspozycji masę systemów poprawiających bezpieczeństwo. W standardowym wyposażeniu dostaniemy takie systemy jak Attention Assist kontrolujący poziom zmęczenia kierowcy czy Collision Prevention Assist z adaptacyjnym Brake Assist, które pomogą nam uniknąć kolizji. Dostępny jest także system automatycznego parkowania Active Parking Assist który umożliwia parkowanie równoległe i prostopadłe.

Konkurencją dla modelu GLA jest Audi Q3 czy BMW X1.
 

GLA najczęściej porównywany z

Audi Q3
Audi Q3
BMW X1
BMW X1
Land Rover Range Rover Evoque
Land Rover Range Rover Evoque
Mazda CX-5
Mazda CX-5
Mercedes A
Mercedes A
Mercedes GLC
Mercedes GLC
Volvo V40 Cross Country
Volvo V40 Cross Country
Reklama