/  /  /  /  / Goodyear dla nowego Mercedesa CLS
Mercedes CLS

Mercedes CLS

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Wyższa
Cena265 000 zł - 646 000 zł (aktualizacja: 2017-04-11)
Emisja CO2122 g/km - 248 g/km
Żużycie paliwa4,6 L/100km - 10,6 L/100km
 

Goodyear dla nowego Mercedesa CLS

Spółki|
null
© Mercedes-Benz
nullnullnullnullnullnullnull

Najnowsze opony Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 zostały wybrane przez firmę Mercedes-Benz do fabrycznego montażu w nowym sportowym, czterodrzwiowym coupe CLS.

Przygotowując najnowszą flagową oponę, Goodyear współpracował z wieloma producentami samochodów wysokiej klasy. Zastosowanie przez Mercedes-Benz opony Eagle F1 Asymmetric 2 jako pierwszego wyposażenia w modelu CLS jest pierwszym z trzydziestu planowanych tego typu zastosowań tej opony.
 
Przed kilkoma tygodniami odbył się międzynarodowy debiut nowej opony: wówczas model CLS prezentował jej osiągi na wymagającym torze Monteblanco w Hiszpanii. Do wprowadzonego niedawno na rynek modelu Mercedes-Benz dostarczana będzie opona w rozmiarze 255/40R18.
 
Nowy Mercedes CLS w zbliżeniu

“Najnowsze zastosowanie naszej opony z rodziny Goodyear Eagle F1 jako pierwszego wyposażenia to kolejny etap w długiej historii naszej współpracy z producentami aut o wysokich osiągach. Poprzedni model F1 Asymmetric znalazł zastosowanie w samochodach tak zróżnicowanych, jak Ferrari California, Porsche Cayman, Boxster i Panamera, Mercedes-Benz klasa E oraz Audi A7 i A8. Wybór Eagle F1 Asymmetric 2 do najnowszego sportowego modelu Mercedes-Benz tak szybko po wprowadzeniu tej opony na rynek świadczy o jej imponujących osiągach i jakości - powiedział Xavier Fraipont, dyrektor działu technologii opon osobowych.
 
Opona Eagle F1 Asymmetric 2 zaraz po wprowadzeniu na rynek zdobyła wyróżnienia w testach. Cieszący się szacunkiem niemiecki magazyn motoryzacyjny Auto Zeitung po przetestowaniu różnych opon o najwyższych parametrach, określił najnowsze opony Goodyear jako „zdecydowanie godne polecenia”. Według testerów magazynu nowa opona Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 jest: „doskonała przy hamowaniu i bezpieczna w każdej sytuacji”.

Odzwierciedlają to wyniki testów przeprowadzone przez TUV, świadczące o imponujących parametrach hamowania nowej opony.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama