/  /  /  /  / Mercedes CLA na "5" w testach Euro NCAP
Mercedes CLA

Mercedes CLA

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Cena122 600 zł - 228 900 zł (aktualizacja: 2017-04-11)
Emisja CO298 g/km - 161 g/km
Żużycie paliwa3,7 L/100km - 6,9 L/100km
 

Mercedes CLA na "5" w testach Euro NCAP

Mercedes-Benz |
null
© Mercedes-Benz
null

Mercedes CLA uzyskał niedawno w testach Euro NCAP najwyższą możliwą ocenę pięciu gwiazdek za ochronę pasażerów i pieszych oraz za zastosowane w modelu systemy wspomagające bezpieczeństwo.

To już trzeci przedstawiciel nowej generacji samochodów kompaktowych Mercedesa z taka oceną. Poprzednicy, czyli Klasa A i B, również uzyskali bardzo dobre wyniki w testach zderzeniowych tej europejskiej organizacji promującej bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Wyniki uzyskane przez Mercedesa CLA to:
- ocena łączna według Euro NCAP: 5 gwiazdek
- bezpieczeństwo dorosłych pasażerów: 91%
- bezpieczeństwo przewożonych dzieci: 75%
- bezpieczeństwo pieszych przy zderzeniu z autem: 74%
- ocena aktywnych/pasywnych systemów bezpieczeństwa: 81%

Dodatkowo, Mercedes CLA uzyskał trzy wyróżnienia Euro NCAP Advanced za nowoczesne systemy, których zadaniem jest wspieranie pracy kierowcy podczas jazdy. Samochód ze srebrną gwiazdą ma masce oferuje takie rozwiązania jak Collision Prevention Assist drugiej generacji. Ten radarowy układ ostrzega kierowcę przed zidentyfikowanymi przeszkodami za pomocą sygnałów akustycznych i wizualnych, przygotowując jednocześnie Brake Assist do precyzyjnego hamowania.

W przypadku ryzyka kolizji Collision Prevention Assist zapewnia ochronę przed typowymi uderzeniami w tył poprzedzającego samochodu w ruchu ulicznym przy prędkości od 7 km/h (wcześniej: powyżej 30 km/h).

Nad bezpieczeństwem podróżujących na pokładzie CLA czuwa też układ wykrywania senności kierowcy Attention Assist oraz dostępny opcjonalnie Pre-Safe, którego zadaniem jest zapewnienie zapobiegawczej ochrony kierowcy i pasażerów w sytuacji, gdy zderzenie staje się już nieuniknione.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama