/  /  /  /  / Dealer Mercedesa przenosi do chmury system IT
Mercedes CLA

Mercedes CLA

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Cena122 600 zł - 228 900 zł (aktualizacja: 2017-04-11)
Emisja CO298 g/km - 161 g/km
Żużycie paliwa3,7 L/100km - 6,9 L/100km
 

Dealer Mercedesa przenosi do chmury system IT

Mirosław Wróbel Sp. z o.o.|
null
© Mercedes-Benz
null

Wrocławska sieć dealerska Mirosław Wróbel wdraża najnowocześniejsze na świecie rozwiązania IT. Nowa infrastruktura, usługi i rozwiązania teleinformatyczne są dostosowane do planów strategicznych firmy i obejmują sieć siedmiu oddziałów dealera.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Mirosław Wróbel, autoryzowany dealer Mercedes-Benz i największa sieć dealerska funkcjonująca na Dolnym Śląsku, uzyska dostęp m.in. do działającego w chmurze systemu ERP klasy DMS oraz usług z zakresu VoIP over cloud. Wspólną siecią teleinformatyczną zostaną objęte wszystkie oddziały firmy w kilku miastach, co zoptymalizuje pracę całej sieci dealerskiej.

Wdrożenie prowadzi T-Systems, dostawca i integrator systemów teleinformatycznych należący do globalnej grupy Deutsche Telekom AG.

Kontrakt został zawarty na 4 lata.

Dzięki przeniesieniu infrastruktury IT firmy do chmury prywatnej pracownicy spółki Mirosław Wróbel zyskają dostęp do usług, oprogramowania i przestrzeni dyskowej znajdującej się na serwerach w nowopowstałym data center T-Systems Polska w Katowicach. Użytkownicy będą mieli możliwość zdalnego korzystania z systemu ERP, platformy telekomunikacyjnej Voice over IP oraz sieci WiFi.

Szeroki zakres usług teleinformatycznych obejmie siedem oddziałów firmy: we Wrocławiu, Pietrzykowicach, Opolu, Jeleniej Górze i Lubinie.

Spółka T-Systems będzie również odpowiedzialna za politykę backupów klienta.

"Nasza strategia stawia na dynamiczny rozwój zarówno poprzez poprawę wyników obecnej działalności, jak i jej rozszerzanie o kolejne jednostki biznesowe, dlatego potrzebujemy kompleksowych i nowoczesnych rozwiązań IT - mówi Michał Łuczak, prezes spółki Mirosław Wróbel. "Dotychczasowy model i stan infrastruktury IT znacząco ograniczały nasz rozwój. Wspólnie z firmą doradczą opracowaliśmy model architektury korporacyjnej IT obejmujący procesy biznesowe, dane, oprogramowanie i infrastrukturę tak, aby najlepiej oddać model naszej firmy jako systemu wzajemnie zależnych od siebie komponentów".

Cloud computing będzie najszybciej rozwijającą się technologią na rynku usług IT w Europie. T-Systems jest pionierem cloud computingu: firma oferuje usługi w chmurze od 2005 r., wiele lat zanim technologia ta stała się wiodącym tematem w branży.

Zdaniem analityków IDC, spółka jest liderem w zakresie dostarczania usług w modelu chmury prywatnej w Europie, a cloud computing stanowi niezwykle ważny element w inteligentnych rozwiązaniach sieciowych dla sektorów: energetycznego, motoryzacyjnego oraz zdrowotnego.

"Rozwiązania wdrażane u największego dolnośląskiego dealera marki Mercedes-Benz to ważny projekt realizowany na polskim rynku. Pokazuje, że krajowe firmy podążają już za światowymi trendami technologicznymi. Zastosowane rozwiązania optymalizują koszty, zapewniając jednocześnie wysoką efektywność pracy i ułatwiając przepływ informacji między pracownikami. Co ważne przenosząc zasoby do chmury obliczeniowej, T-Systems gwarantuje ciągłość i niezawodność działania systemów, ponosząc pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo powierzonych danych - mówi Alexander Bartz, prezes zarządu T-Systems Polska.

Pełne wdrożenie w Mirosław Wróbel zostało zaplanowane na połowę października. Od tego momentu T-Systems będzie również zarządzać usługami oraz prowadzić 24-godzinny monitoring systemów przez 48 miesięcy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama