/  /  /  /  / Nowy Mercedes CLC
Mercedes CL

Mercedes CL

Zmień
SegmentSportowo Rekreacyjne / Klasa Luksusowe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nowy Mercedes CLC

Mercedes-Benz Polska|
null
© Mercedes-Benz
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Firma Daimler AG zaprezentowała zupełnie nową klasę w swojej ofercie w postaci nowego, fascynującego CLC, czyli najmniejszego modelu w rodzinie pojazdów z nadwoziem coupe marki Mercedes-Benz.

Muskularną linię samochodu, rozwiązania techniczne oraz wyposażenie dobrano tak, aby sprostać wysokim wymaganiom młodych, dynamicznych kierowców. Ci oczekują nie tylko emocjonujących wrażeń z jazdy, ale również charakterystycznych dla Mercedesa wysokich standardów jakości w zakresie bezpieczeństwa, komfortu, ekologii oraz funkcjonalności.

W porównaniu ze swoim poprzednikiem, w nowym sportcoupe wymieniono lub przeprojektowano ponad 1100 części. Do technologicznych nowinek w nowym CLC należy między innymi nowy, bezpośredni układ kierowniczy, pozwalający na jeszcze pewniejsze pokonywanie zakrętów; najnowocześniejszy system rozrywkowo-informacyjny z kolorowym wyświetlaczem, nawigacją satelitarną na całą Europę, napędem DVD lub twardym dyskiem oraz interfejsem medialnym; a także podrasowany czterocylindrowy silnik, rozwijający obecnie moc 135 kW/184 KM. W porównaniu z ustępującym modelem, zużycie paliwa udało się obniżyć nawet o 10,8%.

Kompaktowe wymiary oraz muskularna linia podkreślają sportowy charakter nowego CLC. Projektanci z Mercedesa całkowicie zmienili przód i tył pojazdu, dzięki czemu premierowy model doskonale wpisuje się w nową koncepcję designu Mercedesa. Nowe sportcoupe ma charakterystyczną, wydatną osłonę chłodnicy z dużą gwiazdą Mercedesa pośrodku oraz nowe reflektory projekcyjne. Za inspirację posłużyła tutaj Klasa S, luksusowa Klasa CL coupe oraz Klasa C. Duża, przeprojektowana klapa tylna skrywa funkcjonalny bagażnik o pojemności do 1100 litrów. Nowe lampy tylne, długi rząd diod LED służący jako trzecie światło stopu oraz zderzak tylny przedzielają tył samochodu w poprzek i podkreślają jego szerokość.

Wnętrze nowego Mercedesa CLC przywodzi na myśl szyty na miarę garnitur - jest wygodne i dostosowane do potrzeb klienta. Do wyposażenia standardowego należą między innymi sportowe fotele z jeszcze lepszym trzymaniem bocznym, trójramienna kierownica wielofunkcyjna, automatyczna klimatyzacja oraz elementy dekoracyjne ze szczotkowanego aluminium.

Nabywca może nadać wnętrzu pojazdu niepowtarzalną kolorystykę, wybierając tapicerkę w kolorze czarnym, szarym alpaka lub szczególnie stylowe połączenie czarnego z czerwonym. Pakiet sportowy z nowym, bezpośrednim układem kierowniczym i 18-calowymi obręczami kół

Dla miłośników sportowej jazdy Mercedes-Benz przygotował specjalny pakiet sportowy. Zawiera on ekskluzywne, innowacyjne rozwiązania techniczne oraz dodatkowe wyposażenie, takie jak 18-calowe obręcze kół ze stopu metali lekkich, szerokie opony, lampy przednie wykończone wewnątrz na czarno, obniżone zawieszenie sportowe, skórzana kierownica sportowa oraz elementy dekoracyjne z ciemnego szczotkowanego aluminium. Od swoich wyścigowych odpowiedników nowy model CLC przejął również tablicę przyrządów z czerwonymi wskazówkami prędkościomierza i obrotomierza. Po włączeniu silnika, wskazówki te najpierw obiegają zegary i dopiero potem wracają na pozycję wyjściową.

Standardowe wyposażenie wersji z pakietem sportowym obejmuje nowy, bezpośredni układ kierowniczy, który jeszcze bardziej usprawnia charakterystykę prowadzenia CLC i jednocześnie poprawia stopień bezpieczeństwa. Jest on oparty na wspomaganiu układu kierowniczego dostosowanym do prędkości pojazdu i oferuje również zmienne przełożenie układu kierowniczego, które zmienia się wraz z kątem skrętu kierownicy. Oznacza to, że podczas pokonywania zakrętów kierowca musi tylko nieznacznie skręcić kierownicę. Dzięki temu Sportcoupe reaguje o wiele żywiej na polecenia kierowcy i prowadzi się precyzyjniej podczas sportowej jazdy. Próby prowadzone przez ekspertów z Mercedesa udowodniły także, że bezpośredni układ kierowniczy zwiększa również bezpieczeństwo trakcyjne w krytycznych sytuacjach, na przykład podczas gwałtownego omijania przeszkody.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Mercedes CL