/  /  /  /  / Klasa B przyjazna dla środowiska i portfela
Mercedes B

Mercedes B

Zmień
SegmentVany / Klasa Niższa Średnia
Cena104 200 zł - 168 500 zł (aktualizacja: 2017-04-01)
Emisja CO2104 g/km - 154 g/km
Żużycie paliwa4,0 L/100km - 6,6 L/100km
 

Klasa B przyjazna dla środowiska i portfela

Mercedes-Benz|
null
© Mercedes-Benz
nullnullnullnullnull

O 16% niższa emisja CO2, spaliny znacznie czystsze niż w przypadku wersji zasilanych benzyną i olejem napędowym oraz o około 50% niższe koszty paliwa – za napędzanym gazem ziemnym Mercedesem B 200 Natural Gas Drive przemawiają argumenty.

Najnowsza wersja Klasy B zostanie zaprezentowana podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu (od 27 września do 14 października).

B 200 Natural Gas Drive to pierwsza wersja Klasy B wykorzystująca modularną konstrukcję Energy Space: częściowo podwójna podłoga pod tylną kanapą umożliwia zastosowanie jednego większego i dwóch mniejszych zbiorników gazu ziemnego o łącznej pojemności 125 l (co odpowiada masie około 21 kg).

Dzięki inteligentnej metodzie zabudowy nadwozie B 200 Natural Gas Drive mieści pięć osób i nadal może pochwalić się pojemnym bagażnikiem.

W trybie zasilania gazem ziemnym zużycie paliwa modelu B 200 Natural Gas Drive o mocy 115 kW (156 KM) wynosi jedynie 4,2 kg/100 km, a emisja CO2 to 115 g/km. W porównaniu do benzynowej odmiany B 200 BlueEfficiency, emisja CO2 spadła o 16%.

Nowy model spełnia już normę emisji spalin Euro 6, obowiązującą dla aut z silnikami benzynowymi od 1 września 2014 r.

Ale B 200 Natural Gas Drive jest przyjazny nie tylko dla środowiska. Gdy porównać wydatki na paliwo, koszt pokonania 1 km okazuje się w jego przypadku o około 50% niższy niż w przypadku modelu zasilanego silnikiem benzynowym i to przy zachowaniu niemal jednakowych osiągów: B 200 Natural Gas Drive osiąga prędkość 200 km/h i przyspiesza od 0 do 100 km/h w 9,1 s.

Układ napędowy samochodu pracuje zgodnie z koncepcją monovalent+, co oznacza, że jego silnik jest niemal wyłącznie zasilany gazem. Zasięg w tym trybie wynosi około 500 km. Z myślą o nagłych sytuacjach na pokładzie zamontowano także 12-litrowy zbiornik na benzynę. Gdy tylko skończy się gaz, tryb zasilania automatycznie (i niezauważalnie) przełącza się na benzynę.

Menu komputera pokładowego B 200 Natural Gas Drive zostało rozbudowane: jego ekran wyświetla informacje o aktualnym trybie pracy napędu. W trybie zasilania gazem kierowca ma dostęp do wszystkich funkcji komputera. Dane o zasięgu i poziomie paliwa w zbiorniku podawane są również w trybie benzynowym.

Z zewnątrz B 200 Natural Gas Drive od pozostałych wersji gamy modelowej odróżniają subtelne detale, przede wszystkim charakterystyczny przedni zderzak i światła LED do jazdy dziennej.

Pojazdy zasilane gazem ziemnym są przyjazne dla środowiska i reprezentują transport zrównoważony: poza gazem ziemnym mogą być bowiem zasilane biogazem, a nawet gazem wytwarzanym syntetycznie.

Ten ostatni powstaje z „nadmiaru” energii pochodzącej z kolektorów słonecznych lub elektrowni wiatrowych, a w przyszłości może pomóc w rozwiązaniu problemów napotkanych przy wykorzystaniu energii ze źródeł alternatywnych. W związku z tym model B 200 Natural Gas Drive może być uważany za pojazd bezemisyjny.

Mercedes B 200 Natural Gas Drive będzie dostępny z opcjonalną przekładnią manualną lub ze zautomatyzowaną skrzynią dwusprzęgłową 7G-DCT. Auto trafi do dealerów na początku przyszłego roku.

Od momentu debiutu w listopadzie nowa Klasa B cieszy się nieustającą popularnością: do końca czerwca klienci na całym świecie kupili już ponad 70 000 egzemplarzy modelu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Mercedes B