/  /  /  /  / F-CELL World Drive dotarł na kolejny kontynent
Mercedes B

Mercedes B

Zmień
SegmentVany / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

F-CELL World Drive dotarł na kolejny kontynent

Mercedes-Benz|
Mercedes klasy B F-CELL World Tour
© Mercedes-Benz
Mercedes klasy B F-CELL World TourMercedes klasy B F-CELL World TourMercedes klasy B F-CELL World TourMercedes klasy B F-CELL World TourMercedes klasy B F-CELL World TourMercedes klasy B F-CELL World TourMercedes klasy B F-CELL World TourMercedes klasy B F-CELL World Tour

59 dni po starcie ze Stuttgartu F-CELL World Drive osiągnął trzeci kontynent w wyprawie dookoła świata.

W dniu 29 marca samochody Mercedes-Benz klasy B F-CELL opuściły Sydney i wyruszyły w trasę do Melbourne. Kolejnym celem po Melbourne jest Adelaide, po czym samochody rozpoczną 6-dniową podróż do Perth, która będzie przebiegać przez słabo zaludnione tereny. Australia to trzeci kontynent, po Europie i Ameryce Północnej. Co ciekawe jest to już drugi raz kiedy to w Australii pojawiają się bezemisyjne samochody marki Mercedes. Wcześniej w Perth, w latach 2004-2007, użytkowane były 3 autobusy Mercedes-Benz Citaro zasilane ogniwami paliwowymi.

Podróż przez Australię zakończy się w Perth 10 kwietnia i stamtąd malowane na zielono samochody zostaną przetransportowane do Szanghaju w Chinach. Tam spędzą kilka dni na międzynarodowej wystawie "Auto Szanghaj" po czym ruszą w trasę liczącą ponad 14 000 km przez Azję i Europę wprost do Stuttgartu.

W F-CELL World Drive trzy Mercedes-Benz Klasy B F-CELL pojazdy podróżują przez 14 krajów i 4 kontynentów - aby okrążyć kulę ziemską. Wyprawa rozpoczęła się w dniu 30 stycznia 2011 r. w Stuttgarcie i potrwa 125 dni, aż do powrotu pojazdów do Stuttgartu na początku czerwca. Cała trasa to łącznie około 30000 kilometrów, czyli niemal 3/4 długości równika. Celem wyprawy jest zaprezentowanie dojrzałości technicznej i przydatności do codziennego użytku pojazdów elektrycznych z ogniwami paliwowymi, a jednocześnie podkreślenie potrzeby rozwoju niezbędnej, kompleksowej infrastruktury. Producent wspierany jest na trasie przez Linde AG, która jest odpowiedzialna za dostarczanie wodoru.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama