/  /  /  / Zamieniają jazdę samochodem w ekscytującą przygodę
Mercedes

Mercedes

Zmień
Mercedes to jedna z najbardziej znanych niemieckich firm motoryzacyjnych. Należąca do koncernu Daimler marka, z siedzibą w Stuttgardzie, słynie przede wszystkim z wytwarzania samochodów osobowych zaliczanych do segmentu premium, choć w swojej ofercie ma również samochody dostawcze, ciężarowe oraz autobusy.
Dowiedz się więcej o marce
 

Zamieniają jazdę samochodem w ekscytującą przygodę

Bridgestone|
null
© Bridgestone
null

Bridgestone realizuje kolejne zamówienie dla Daimlera. Tym razem firma dostarczy opony do programu Mercedes-Benz Driving Events, w ramach którego niemiecki koncern realizuje kompleksowe szkolenia dla kierowców.

Wybrane ze względu na bezpieczeństwo, niezawodność i potwierdzone parametry na najróżniejszych nawierzchniach i w każdych warunkach, opony premium serii Bridgestone Potenza, Turanza, Dueler i Blizzak będą montowane w całej gamie modeli wysokich osiągów Mercedes-Benz.

Wezmą udział we wszystkich 36 imprezach motoryzacyjnych, szkoleniach dla kierowców, szkoleniach terenowych i podróżach turystycznych Mercedesa w latach 2013 i 2014.

Inicjatywa Mercedes-Benz Driving Events koncentruje się na doskonaleniu technik bezpiecznej jazdy (od hamowania awaryjnego po wymijanie i manewry przy dużej prędkości) w trudnych sytuacjach i warunkach na drodze.

Program obejmuje także techniki tzw. eko-drivingu, w ramach których uczestnicy uczą się, jak ograniczyć zużycie paliwa poprzez zmianę stylu jazdy.

Czym jednak byłyby całodzienne szkolenia bez możliwości wprowadzenia podstaw wyścigów samochodowych na torze? Mercedes-Benz Driving Events oferuje pełen wachlarz niezapomnianych wrażeń, w zależności od poziomu umiejętności i zainteresowań uczestników.

Aby zaś zapewnić maksymalne bezpieczeństwo we wszystkich 22 lokalizacjach (od znanych torów wyścigowych w Niemczech po zamarznięte jeziora Laponii) na wyłącznego dostawcę opon do programu Mercedes-Benz Driving Events wybrano Bridgestone.

Odtąd wszystkie wykorzystywane w programie pojazdy Mercedes-Benz będą wyposażane w bieżniki zaprojektowane według najnowszych technologii i wykonanych z mieszanek gumowych Bridgestone, zastosowanych w najlepszych oponach z serii sportowej premium (Potenza), turystycznej (Turanza), do SUV-ów (Dueler) i zimowej (Blizzak).

Jednocześnie uczestnicy są także zapoznawani z zaletami i zasadami korzystania z zaawansowanej technologii Bridgestone MOExtended Run Flat.

Dzięki nowej umowie Mercedes-Benz i Bridgestone będą mogły zaoferować kierowcom ekscytujące, naładowane adrenaliną wrażenia bez uszczerbku dla bezpieczeństwa.

Wszystkie programy dostępne są na całym świecie, a udział w nich może wziąć każdy niezależnie od pochodzenia. Formuła programu, oparta na następujących po sobie wydarzeniach, zapewnia uczestnikom zrównoważony program długofalowego szkolenia.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Mercedes

Reklama