/  /  /  / X Zlot Zabytkowych Mercedesów
Mercedes

Mercedes

Zmień
Mercedes to jedna z najbardziej znanych niemieckich firm motoryzacyjnych. Należąca do koncernu Daimler marka, z siedzibą w Stuttgardzie, słynie przede wszystkim z wytwarzania samochodów osobowych zaliczanych do segmentu premium, choć w swojej ofercie ma również samochody dostawcze, ciężarowe oraz autobusy.
Dowiedz się więcej o marce
 

X Zlot Zabytkowych Mercedesów

null
© Tomasz Niesłuchowski
nullnull

Już po raz dziesiąty do Płocka przyjadą właściciele i sympatycy klasycznych Mercedesów, by wziąć udział w zlocie "Mercedesem po Wiśle". Impreza odbędzie się w dniach 29 i 30 czerwca.

Organizatorzy spodziewają się około 70 pojazdów z całego kraju, w tym wiele bardzo rzadkich egzemplarzy Mercedesa. W ciągu dwóch dni imprezy będzie można podziwiać je w wielu miejscach Płocka.

Jak zapowiada komandor imprezy Maciej Kulas, w tym roku będzie można zobaczyć wiele ciekawych klasyków z charakterystyczną gwiazdą na masce. Paweł Grzegorczyk (kolekcjoner z Łodzi) przyjedzie jednym z trzech Mercedesów ze swojej stajni: MB 300C 1956 Adenauer lub 220SE Cabriolet 1960 albo 230N Roadster 1937.

W Płocku pojawi się także słynny krakowski kolekcjoner i uczestnik tegorocznego Rajdu Mille Migali, Tadeusz Kozioł, aby zaprezentować Mercedesa 300SL Gullwing 1954.

Współpomysłodawca płockiej imprezy, Maciej Lichy z Warszawy przyjedzie Mercedesem 230SL Pagoda z roku 1966. Organizatorzy spodziewają się również Romana Dębeckiego (na co dzień dziennikarza tygodnika Auto Świat) który zapowiedział się z Mercedesem 300C Adenauer z roku 1955. Leszek Ficenes przyjedzie z kolei MB 200 Kurtz Roadster 1936.

Wśród uczestników imprezy nie zabraknie także gości z zagranicy. Do Płocka przyjadą kolekcjonerzy m.in. z Gruzji, Holandii, Danii i Białorusi.

Bardzo ciekawie zapowiada się także program zlotu. W sobotę, 29 czerwca około godziny 14.00 przewidziano prezentację Mercedesów na Starym Rynku przed płockim ratuszem. W niedzielne przedpołudnie uczestnicy zlotu przejadą zorganizowaną kolumną z Domu Technika w Płocku do Stadniny Ogierów w Łącku.

Początek przejazdu zaplanowano na godz.11.00. Będzie on wiódł ulicami: Kazimierza Wielkiego – Nowowiejskiego – Kwiatka – Kolegialną – 1-go Maja – Warszawską – Mostową – Kilińskiego – Starym Mostem – Radziwie – Góry – Grabina –Łąck.

O 14.30 na Starym Rynku rozpocznie się z kolei koncert Ani Rusowicz pod hasłem: „Jej Big-Bit i nasze Mercedesy”.

Od początku zamysłem organizacji płockiej imprez było stworzenie możliwości spotkań towarzyskich dla posiadaczy i fascynatów gwiazdy Mercedesa w przyjaznej atmosferze pozbawionej sportowej rywalizacji, czego zabytkowe Mercedesy nie lubią.

Miłym akcentem jest także fakt, iż Maciej Kulas (organizator i współpomysłodawca "Mercedesem po Wiśle") został w tym roku nominowany do tytułu Płocczanina Roku m.in. właśnie za swój skromny wkład w propagowanie Płocka przy okazji imprezy i za samą inicjatywę jej stworzenia oraz dziesięcioletni okres organizacji.

Plebiscyt organizują Gazeta Wyborcza oraz Urząd Miasta Płocka.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Mercedes

Reklama