/  /  /  / W Polsce polubili nowego Actrosa
Mercedes

Mercedes

Zmień
Mercedes to jedna z najbardziej znanych niemieckich firm motoryzacyjnych. Należąca do koncernu Daimler marka, z siedzibą w Stuttgardzie, słynie przede wszystkim z wytwarzania samochodów osobowych zaliczanych do segmentu premium, choć w swojej ofercie ma również samochody dostawcze, ciężarowe oraz autobusy.
Dowiedz się więcej o marce
 

W Polsce polubili nowego Actrosa

Mercedes-Benz|
null
© Mercedes-Benz
null

Jak informuje generalny importer, na polskim rynku sprzedano już łącznie ponad 2 300 egzemplarzy modelu Mercedes Actros nowej generacji. To czyni Polskę jednym z ważniejszych rynków zbytu dla Actrosa.

W sumie od chwili premiery nowego Actrosa pod koniec 2011 roku do klientów trafiło już ponad 30 000 samochodów. Niektóre z nich zdążyły przejechać w tym czasie 600 000 kilometrów, a nawet więcej. Rezultat: nowe, wyśrubowane standardy w zakresie zużycia paliwa i całkowitych kosztów posiadania (TCO).

Nawet wariant Euro VI, mimo zastosowania wyrafinowanej technologii oczyszczania spalin, uzyskał w jeździe testowej Record Run, zorganizowanej przez Daimlera pod okiem specjalistów z DEKRY, o 4,5% niższe zużycie paliwa od Actrosa poprzedniej generacji.
 
W badaniach konsumenckich nabywcy wersji Euro VI z dwunastu europejskich krajów zgłosili oszczędności sięgające od 5 do 15%, zależnie od trybu eksploatacji. Odnotowano także znaczące obniżenie zapotrzebowania na czynnik AdBlue (do 40%).

Obecnie po europejskich drogach porusza się już ponad 11 000 sztuk Actrosa Euro VI. Ich udział w liczbie zamówień stale rośnie: w Niemczech od wiosny bieżącego roku utrzymuje się na poziomie około 80%.

Zaawansowany układ kontroli spalin bazuje na technologii sprawdzonej na dystansie ponad 25 mld kilometrów w USA; tamtejsze ciężarówki Daimlera są w nią wyposażane od ponad 4 lat.

"Z pełną świadomością wybraliśmy normę Euro VI. To obecnie najbardziej zaawansowany etap rozwoju silników - podkreśla Rudiger Elflein, szef niemieckiej firmy transportowej Elflein Spedition & Transport GmbH.

"Pojazdy Euro VI użytkujemy od 2012 roku. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni ich apetytem na paliwo: nowy Actrosa zużywa o około 8% mniej oleju napędowego od modelu poprzedniej generacji, a przy okazji jest wygodniejszy niż kiedykolwiek. To atrakcyjne miejsce pracy dla naszych kierowców".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Mercedes

Reklama