/  /  /  / Sobiesław Zasada i Mercedes A 45 AMG
Mercedes

Mercedes

Zmień
Mercedes to jedna z najbardziej znanych niemieckich firm motoryzacyjnych. Należąca do koncernu Daimler marka, z siedzibą w Stuttgardzie, słynie przede wszystkim z wytwarzania samochodów osobowych zaliczanych do segmentu premium, choć w swojej ofercie ma również samochody dostawcze, ciężarowe oraz autobusy.
Dowiedz się więcej o marce
 

Sobiesław Zasada i Mercedes A 45 AMG

MBPL|
null
© Mercedes-Benz
null

Podczas 47. Międzynarodowego Rajdu Żubrów (25-26 października) zobaczymy wyjątkowy model A 45 AMG, a za jego sterami znakomitego kierowcę rajdowego – Sobiesława Zasadę.

Sylwetka legendarnego polskiego rajdowca jest z pewnością znana wszystkim miłośnikom sportów motorowych. To zwycięzca około 150 rajdów samochodowych, potrójny triumfator mistrzostw Europy (1966, 1967, 1971), potrójny wicemistrz Europy (1968, 1969, 1972) oraz jedenastokrotny rajdowy mistrz Polski.

W tegorocznej edycji Rajdu Żubrów Sobiesław Zasada postanowił wypróbować na wymagającej trasie 220 km nowość ze stajni AMG: model A 45 AMG 4Matic.

To nie przypadek, że A 45 AMG został wybrany do tej próby. To najmocniejsza 4-cylindrowa jednostka na świecie, pod względem mocy uzyskanej z jednego litra pojemności (181 KM), deklasująca nawet najmocniejsze auta sportowe. Do napędu samochodu służy 2-litrowy, turbodoładowany silnik o mocy 360 KM i 450 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Rajd Żubrów jest jedną z najstarszych imprez samochodowych w Polsce. Tradycja zawodów sięga listopada 1966 roku, gdy rozegrano je właśnie z inicjatywy Sobiesława Zasady.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Mercedes

Reklama