/  /  /  / Marcin Dorociński wybiera Klasę E
Mercedes

Mercedes

Zmień
Mercedes to jedna z najbardziej znanych niemieckich firm motoryzacyjnych. Należąca do koncernu Daimler marka, z siedzibą w Stuttgardzie, słynie przede wszystkim z wytwarzania samochodów osobowych zaliczanych do segmentu premium, choć w swojej ofercie ma również samochody dostawcze, ciężarowe oraz autobusy.
Dowiedz się więcej o marce
 

Marcin Dorociński wybiera Klasę E

MBPL|
null
© Mercedes-Benz
nullnull

1,9 km - 90 km - 21,1 km. Chodzi o triathlon, czyli kombinację pływania, kolarstwa i biegania. A dokładniej o jego ekstremalną wersję (Half-Ironman). O wrażeniach z udanego weekendu oraz wcześniejszych przygotowaniach mówi Marcin Dorociński.

Herbalife Triathlon Gdynia za nami. Po raz pierwszy w historii polskiego triathlonu na dystansie długim wystartowało ponad tysiąc osób. Wśród uczestników pojawił się Marcin Dorociński, ambasador marki Mercedes-Benz.

"Jestem bardzo szczęśliwy, że już po raz drugi udało mi się pokonać tak mordercze wyzwanie. Oczywiście nie zabrakło kryzysów, odparzonej szyi czy odmawiających posłuszeństwa mięśni, ale kibice i przede wszystkim myśl o rodzinie motywowała mnie do pokonywania kolejnych kilometrów. To szczególnie przydało mi się w momencie, kiedy zsiadłem z roweru, a przed sobą miałem perspektywę przebiegnięcia 21 km. To były ciężkie chwile. Przekroczenie mety powoduje jednak, że momentalnie zapominamy o problemach, a cieszymy się. Tym bardziej, że okazało się, że poprawiłem swój ostatni wynik o 15 minut - relacjonuje Marcin Dorociński.

"Zanim jednak wystartuje się w tak wymagającej dyscyplinie jak triathlon, trzeba poświęcić bardzo dużo czasu na przygotowanie".

"Ćwiczenie trzech dyscyplin jednocześnie oznacza bardzo duży restrykcyjny plan treningowy - mówi znany aktor. "Praktycznie cały swój grafik trzeba podporządkować pod sport i treningi. Na początku myślałem, że to pływanie będzie dla mnie największym wyzwaniem. Szybko okazało się jednak, że to bieganie daje mi najbardziej w kość".

W przygotowaniach do treningu Marcin Dorociński postawił na solidnych partnerów, między innymi na Mercedesa. Na co dzień towarzyszy mu nowa Klasa E z napędem 4Matic z akcesoryjnym bagażnikiem dachowym oraz rowerem. "W tym samochodzie cenię przede wszystkim bezpieczeństwo oraz bardzo dobre osiągi - mówi gwiazda polskiego kina.

Auto to najnowsza odsłona cieszącej się uznaniem Klasy E. Limuzyna E 350 BT 4Matic wyposażona jest w 3-litrowy silnik wysokoprężny dysponujący mocą 268 KM i maksymalnym momentem obrotowym 620 Nm. Auto to przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,7 sekundy.

Tegoroczna nowość modelowa spod znaku srebrnej gwiazdy dostępna jest w salonach od 275 500 zł.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Mercedes

Reklama