/  /  /  / Ekspansja wrocławskiego dealera Mercedesa
Mercedes

Mercedes

Zmień
Mercedes to jedna z najbardziej znanych niemieckich firm motoryzacyjnych. Należąca do koncernu Daimler marka, z siedzibą w Stuttgardzie, słynie przede wszystkim z wytwarzania samochodów osobowych zaliczanych do segmentu premium, choć w swojej ofercie ma również samochody dostawcze, ciężarowe oraz autobusy.
Dowiedz się więcej o marce
 

Ekspansja wrocławskiego dealera Mercedesa

Mirosław Wróbel|
null
© Mercedes-Benz
null

2 maja salon i serwis Mercedes-Benz w Zielonej Górze przejęła wrocławska spółka Mirosław Wróbel. To już szósta po Wrocławiu, Opolu, Jeleniej Górze, Pietrzykowicach i Lubinie lokalizacja tego dealera, który zarządza drugą co do wielkości siecią dealerską Mercedes-Benz w Polsce.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Zdobywca tytułu Dealer 2012 roku, posiadająca 20-letnie doświadczenie w branży samochodowej spółka Mirosław Wróbel konsekwentnie realizuje politykę dynamicznego rozwoju. I to w sytuacji, gdy o kryzysie rynku dealerskiego mówi się na okrągło.

"Rozbudowa sieci dealerskiej jest naszym pomysłem na rozwój i stabilizację biznesu - mówi Michał Łuczak, prezes spółki Mirosław Wróbel. "Realizujemy ją konsekwentnie od wielu lat, ale przejęcie działalności w Zielonej Górze to bardzo znaczący krok. Uzyskujemy jednocześnie lokalizację w kolejnym, trzecim już województwie (działaliśmy dotąd na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie) oraz dostęp do rynku o dużej wielkości i potencjale. Sieć naszych punktów obejmuje w tej chwili niemal całą południowo-zachodnią Polskę".

Rozwój sieci dealerskiej nie pozostaje bez wpływu na klientów. Zwiększają się możliwości ich obsługi, klienci mogą korzystać z każdej lokalizacji, w każdym punkcie mają zagwarantowane te same usługi i standardy.

W ubiegłym roku spółka Mirosław Wróbel wdrożyła najnowocześniejsze rozwiązania informatyczne. Wszystkie zasoby IT firmy zostały przeniesione do chmury, a oddziały połączyła wirtualna sieć teleinformatyczna.

Nowy zielonogórski oddział już funkcjonuje w korporacyjnej sieci wrocławskiego dealera.

Salon i serwis w Przylepie koło Zielonej Góry działa od 1996 roku, autoryzację Mercedes-Benz uzyskał w 1998 roku. Dotąd prowadziła go spółka Autoservice, która oferowała sprzedaż i naprawę samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych i używanych.

To jedyny autoryzowany przedstawiciel Mercedes-Benz na terenie województwa lubuskiego. Miłośnicy samochodów z trójramienną gwiazdą najbliższe punkty obsługi i salony znajdą dopiero w Poznaniu i Szczecinie.

Od 2 maja wszystkie autoryzacje Mercedes-Benz obiektu w Zielonej Górze zostały przekazane spółce Mirosław Wróbel. Ten fakt nie wpływa na funkcjonowanie salonu i serwisu, które działają normalnie.

Wrocławski dealer przejął 56 pracowników spółki Autoservice, a jej dotychczasowy prezes (Janusz Gurgul) zasilił grono kadry menedżerskiej firmy Mirosław Wróbel.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Mercedes

Reklama