/  /  /  /  / Sportowy Mercedes A 45 AMG z oponami Dunlop
Mercedes A

Mercedes A

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Cena91 600 zł - 188 600 zł (aktualizacja: 2017-04-01)
Emisja CO292 g/km - 161 g/km
Żużycie paliwa3,6 L/100km - 6,9 L/100km
 

Sportowy Mercedes A 45 AMG z oponami Dunlop

Dunlop|
null
© Materiały prasowe
nullnullnull

Dunlop dostarczy opony Sport Maxx RT do najnowszego modelu Mercedes-Benz A 45 AMG.

Mercedes-AMG wyposaży nowy model A 45 AMG w opony Dunlop Sport Maxx RT w rozmiarze 235/35R19 91Y XL. Wybrana opona została zaprojektowana specjalnie dla tego właśnie samochodu. Produkt charakteryzuje się wysokim poziomem przyczepności, znakomitymi parametrami hamowania i jest „skrojony” specjalnie na miarę osiągów kompaktowego samochodu sportowego z napędem na cztery koła.

"Ściśle współpracowaliśmy z Mercedesem nad konstrukcją opony Dunlop Sport Maxx RT dla nowego A 45 AMG i wspólnie opracowaliśmy listę wymogów oraz specyfikacji opony. Nowością były dla nas wymagania związane z napędem na cztery koła 4Matic - mówi Bernd Lowenhaupt, dyrektor ds. inżynierii samochodowej w Goodyear Dunlop.

"Na bazie specyfikacji Sport Maxx RT opracowaliśmy dla A 45 AMG specjalny korpus zawierający wzmocnienie Amarid. Tak zaprojektowana opona zapewnia skrócenie drogi hamowania do minimum, a jednocześnie maksymalizację przyczepności na mokrej i suchej nawierzchni, co z kolei gwarantuje sportowe i zrównoważone prowadzenie".

Opony przeszły kompleksowe testy Mercedes-AMG na pętli Nordschleife toru wyścigowego Nurburgring w Niemczech. Ich wyniki potwierdziły, że opony spełniają wysokie wymagania AMG pod względem przyczepności, hamowania i sportowego prowadzenia.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama