/  /  /  /  / Pierwsze spojrzenie na koncepcyjnego Mercedesa Klasy A
Mercedes A

Mercedes A

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Pierwsze spojrzenie na koncepcyjnego Mercedesa Klasy A

Mercedes|
Mercedes A-Klasse Concept
© Mercedes
Mercedes A-Klasse ConceptMercedes A-Klasse ConceptMercedes A-Klasse ConceptMercedes A-Klasse ConceptMercedes A-Klasse ConceptMercedes A-Klasse ConceptMercedes A-Klasse ConceptMercedes A-Klasse Concept

Podczas Auto Szanghaj Show, które odbędzie w dniach 21-28 kwietnia 2011 roku, marka Mercedes zaprezentuje koncepcyjną wersję nowej Klasy A.

Długa maska, nisko osadzona sylwetka i niewielkie okna, takie proporcje wskazują na sportowe nastawienie nowego koncepcyjnego modelu, który zadebiutuje już za dwa tygodnie w Szanghaju. Źródłem inspiracji dla konceptu był dla projektantów wiatr i fale, a także technika lotnicza. Przód zdecydowanie przyciąga wzrok. Logo marki wydaje się być otoczone przez gwiaździste niebo. Koncepcja wygląda grilla została również przeniesiona na nadkola. Całość uzupełniają w pełni diodowe reflektory o wysokiej wydajności. Światła do jazdy dziennej składają się z 90 włókien optycznych z aluminiowymi rękawami i są one ułożone w kształt skrzydła. Wewnątrz największą wyrazistość widać w kształcie deski rozdzielczej, która przypomina skrzydła samolotu. Z kolei nawiewy klimatyzacji przypominają silnik samolotu odrzutowego. Również kolor podświetlenia nawiązuje do techniki lotniczej.

Nowa Klasa A nie tylko będzie zupełnie inaczej wyglądała, ale otworzy również, według inżynierów, nową erę samochodów kompaktowych w Mercedesie. Model napędzany będzie na przednie koła, a pod jego maską pojawi się 4-cylindrowy benzynowy silnik z nowej serii M270. Dzięki bezpośredniemu wtryskowi i turbodoładowaniu będzie oferował dużą wydajność przy jednoczesnej minimalnej emisji spalin oraz zużyciu paliwa. Moc tej jednostki to 210 KM i połączona jest ona z dwusprzęgłową skrzynią biegów.

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama