/  /  /  / Zwiększenie produkcji modelu Mazda CX-5
Mazda

Mazda

Zmień
Mazda to producent samochodów osobowych z siedzibą w Hiroszimie, który zasłynął jako jedyna japońska marka, której udało się wygrać 24-godzinny wyścig na torze Le Mans. Ciekawostką jest również fakt, iż przez długi czas w Polsce nie było oficjalnego przedstawicielstwa firmy, a samochody trafiały do naszego kraju w sposób mniej oficjalny.
Dowiedz się więcej o marce
 

Zwiększenie produkcji modelu Mazda CX-5

Mazda|
null
© Mazda
null

Mazda Motor Corporation poinformowała o planach zwiększenia produkcji Mazdy CX -5 z 200 000 do 240 000 egzemplarzy rocznie, dzięki uruchomieniu linii produkcyjnej tego modelu także w zakładzie Ujina nr 1 (obok zakładu Ujina nr 2).

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Modernizacja tej linii, oparta na stosowanym przez Mazdę systemie produkcji Innowacja Monotsukuri, pozwoli na rozpoczęcie  produkcji modeli wyposażonych w technologię Skyactiv w zakładzie Ujina nr 1 wcześniej niż przewidywano.

Ta decyzja została podyktowana dużym popytem na Mazdę CX 5 na wszystkich rynkach.

CX-5 jest pierwszym modelem, w którym w pełni wykorzystano technologię Skyactiv. Samochód jest ceniony zarówno za niskie zużycie paliwa, jak i za wrażenia, jakich dostarcza jego prowadzenie.

Jaki jest najlepszy crossover na rynku?

Od rozpoczęcia sprzedaży w lutym liczba złożonych zamówień znacznie przekroczyła wstępnie szacowany poziom, dlatego Mazda zweryfikowała roczne globalne plany sprzedaży CX 5 ze 160 000 do 190 000 sztuk w roku obrachunkowym 2012.

Ponadto, w październiku wielkość produkcji silników Skyactiv w skali roku wzrośnie z 400 000 do 800 000 egzemplarzy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama