/  /  /  / Złota Kierownica dla Mazdy. I to dwa razy!
Mazda

Mazda

Zmień
Mazda to producent samochodów osobowych z siedzibą w Hiroszimie, który zasłynął jako jedyna japońska marka, której udało się wygrać 24-godzinny wyścig na torze Le Mans. Ciekawostką jest również fakt, iż przez długi czas w Polsce nie było oficjalnego przedstawicielstwa firmy, a samochody trafiały do naszego kraju w sposób mniej oficjalny.
Dowiedz się więcej o marce
 

Złota Kierownica dla Mazdy. I to dwa razy!

MMPOL|
null
© Mazda
null

Redakcja magazynu Auto Świat ogłosiła wyniki V edycji plebiscytu Złota Kierownica. Zwyciężyło w nim sześć samochodów premierowo zaprezentowanych w tym roku, które zebrały w swoich kategoriach najwięcej głosów od czytelników.

Mazda zdobyła w omawianym plebiscycie aż dwie nagrody: nowa Mazda3 zwyciężyła w kategorii "auta małe i kompaktowe", natomiast Mazda6 triumfowała w kategorii "klasa średnia".

W tegorocznej edycji plebiscytu o nagrodę walczyło 49 samochodów w 6 kategoriach: auta małe i kompaktowe; klasa średnia; klasa wyższa i luksusowa; przestronne vany; SUV i nie tylko terenowe; kabriolety i coupe.

O wynikach plebiscytu zadecydowali czytelnicy tygodnika Auto Świat, oddając głosy na swoich faworytów. W sumie spłynęło prawie 50 000 głosów.

"To dla nas ogromne wyróżnienie: dwie nagrody dla najnowszych modeli Mazdy, które od niedawna są na naszym rynku, a jak widać, już zdobyły uznanie czytelników magazynu Auto Świat - podkreśla Łukasz Paździor, dyrektor zarządzający Mazda Motor Poland.

"Mazda przełamuje konwencje i zgodnie z tą strategią innowacyjne technologie Skyactiv i stylizacja Kodo pokazują nową drogę w motoryzacji. Cieszymy się, że czytelnicy doceniają to podejście".

Złota Kierownica to jeden z najbardziej prestiżowych europejskich plebiscytów motoryzacyjnych. Jego historia sięga 1976 roku. Przyznawane są w nim wyróżnienia dla najlepszych modeli, które zdobyły uznanie czytelników i jury złożonego z ekspertów motoryzacyjnych.

W Polsce plebiscyt organizowany jest od 2009 roku przez tygodnik Auto Świat.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama