/  /  /  / Większa produkcja Mazdy CX-5
Mazda

Mazda

Zmień
Mazda to producent samochodów osobowych z siedzibą w Hiroszimie, który zasłynął jako jedyna japońska marka, której udało się wygrać 24-godzinny wyścig na torze Le Mans. Ciekawostką jest również fakt, iż przez długi czas w Polsce nie było oficjalnego przedstawicielstwa firmy, a samochody trafiały do naszego kraju w sposób mniej oficjalny.
Dowiedz się więcej o marce
 

Większa produkcja Mazdy CX-5

Mazda|
null
© Mazda
null

Mazda Motor Corporation oraz rosyjski OJSC Sollers podpisały umowę w sprawie utworzenia projektu joint-venture w ramach planów uruchomienia w tym kraju produkcji samochodów marki Mazda. Linię montażową opuszczać będą m.in. egzemplarze CX-5.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Produkcja w zakładach koło Władywostoku ruszy już jesienią. W planach jest montaż egzemplarzy Mazdy CX-5 oraz Mazdy6 nowej generacji, jak również modelu samochodu firmowanego marką Sollers.

Początkowo moce produkcyjne wyniosą 50 000 aut rocznie, a potem wolumen zostanie zwiększony do 70 000 egzemplarzy.

Rosyjski projekt stanowi ważny element strategii koncernu Mazda Motor Corporation, który w najbliższych latach dążyć będzie do rozbudowy bazy produkcyjnej swoich modeli poza Japonią. Dlatego też spółka realizuje już projekt budowy fabryki w Meksyku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama