/  /  /  / Ponad 4 000 zamówień na nową Mazdę CX-5
Mazda

Mazda

Zmień
Mazda to producent samochodów osobowych z siedzibą w Hiroszimie, który zasłynął jako jedyna japońska marka, której udało się wygrać 24-godzinny wyścig na torze Le Mans. Ciekawostką jest również fakt, iż przez długi czas w Polsce nie było oficjalnego przedstawicielstwa firmy, a samochody trafiały do naszego kraju w sposób mniej oficjalny.
Dowiedz się więcej o marce
 

Ponad 4 000 zamówień na nową Mazdę CX-5

null
© Mazda
nullnullnullnullnullnullnullnullnull

Niemiecki oddział Mazda Motor odlicza dni do oficjalnej premiery rynkowej nowego modelu Mazda CX-5. Klienci nad Renem zdążyli już złożyć na samochód ponad 4 000 zamówień. Rywalem dla CX-5 będzie m.in. Nissan Qashqai oraz Kia Sportage.

Mazda jest bardzo zadowolona z dotychczasowego zainteresowania, jakie nowy CX-5 wzbudził wśród niemieckich klientów. Zdążyli oni złożyć na samochód japońskiego producenta już ponad 4 000 zamówień.

Oficjalna premiera Mazdy CX-5 w Niemczech odbędzie się w dniach 28-29 kwietnia.

Nowa Mazda CX-5 będzie rywalizować o względy klientów z takimi produktami konkurencyjnych marek jak m.in. Hyundai ix35, Kia Sportage, Subaru XV, Nissan Qashqai i Mitsubishi ASX, a już niedługo na rynku zadebiutują też ciekawie zapowiadające się nowości koncernu PSA Peugeot Citroen: Peugeot 4008 oraz Citroen C4 Aircross.

Mazda CX-5 oferta modelowa z cennikiem na polskim rynku

Warto jeszcze dodać, że w pierwszym miesiącu od rozpoczęcia sprzedaży Mazdy CX-5 na rodzimym rynku japońskim (16 luty do 14 marca) koncern zebrał od klientów około 8 000 zamówień. Wcześniej firma szacowała wynik sprzedaży na poziomie "tylko" 1 000 sztuk miesięcznie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama